Recenzí Tělocvičná jednota Sokol Syrovice. (Tělocvična) v Brno (Jihomoravský).
Tělocvičná jednota Sokol Syrovice
Syrovice 224, 664 67 Syrovice, Česko
Popis
Informace o obchodě Tělocvičná jednota Sokol Syrovice, Tělocvična v Brno (Jihomoravský)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Recenze Tělocvičná jednota Sokol Syrovice
R. H.
Sokol Syrovice je druhou nejstarší společenskou organizací v naší obci. Už před 1. světovou válkou projevovali pokrokově smýšlející občané zájem tuto tělocvičnou organizaci založit, válka však jejich snahy zmařila, podařilo se to až v roce 1919. U zrodu nové organizace stály necelé čtyři desítky nadšenců. Aby vzniklá jednota mohla uskutečňovat svoji tělocvičnou, kulturní a společenskou činnost, pronajala si soukromou budovu, která však s rostoucím zájmem o sokolskou činnost přestala vyhovovat. V roce 1932 byla tedy postavena sokolovna, která slouží do dnešní doby. Využívá se nejen ke cvičení. Její sál je totiž v obci jediným místem vhodným pro pořádání společenských akcí. Složí tak občanům všech věkových kategorií, a to nejen členům Sokola.
Po celou dobu své existence (s výjimkou let německé okupace, kdy byla její činnost násilně přerušena) byla sokolská jednota velmi aktivní. Pořádala veřejná tělocvičná vystoupení a účastnila se soutěží i v okolních jednotách v rámci sokolské župy Jana Máchala. Svoji činnost zabezpečovala finančními zisky z pořádání plesů, tanečních zábav a také hraním ochotnického divadla.
V nedávné minulosti měla jednota sportovní oddíly kopané, cyklistiky, ledního hokeje a tolního tenisu. Aktivně také působil odíl základní tělesné výchovy a divadelní sbor. Po sportovní stránce byl nejúspěšnější oddíl cyklistiky. Jako venkovský oddíl neměl na růžích ustláno, přesto se jeho členové dokázali sportovně prosadit. Asi největším úspěchem v závodech bylo 2. místo Františka Bernátka na Mistrovství republiky v cyklokrosu v České Lípě v roce 1967.
Při pohledu do histirie naší sokolské jednoty nelze zapomenout na období 2. světové války. Po zákazu činnosti sokolským jednotám v protektorátu Čechy a Morava přešli naši členové Sokola do protifašistického odboje, a to v rámci Obrany národa, později v odbojové organizaci Jindra. Za tuto aktivitu zapaltil v roce 1942 svým životem náčelník naší jednoty František Suchánek. Další členové byli dlouhodobě vězněni v koncentračních táborech. Nová historie naší jednoty se začala psát 5. května 1991, kdy bylo obnoveno členství v ČOS a zrušeno členství v ČSTV. Jednota měla k tomuto datu 91 členů starších 18 let. Navázala tak na činnost, kterou měla do roku 1948. Tělocvičná činnost se rozvinula a příslušníci naší jednoty se účastnili obou sokolských sletů a dalších tělocvičných vystoupení v různých místech republiky. Několik cvičenek a cvičenců se aktivně účastnilo světových gymnaestrád, a to v roce 1999 ve švédském Göteborgu a v roce 2003 v portugalském Lisabonu.
V současnosti má jednota aktivní tělocvičnou činnost a účastňuje se tělovýchovných akcí v rámci župy Jana Máchala. Jejím novým oddílem jsou florbalisté, kteří se úspěšně účastňují mnoha turnajů.
Mimo tyto aktivity pořádá jednota i společenské akce - plesy, vánoční besídky a podobně. Škoda, že se nepodařilo navázat na tradici ochotnického divadla.
Naše jednota má v současné době 144 členů nad 18 let a 52 příslušníků žákovských složek.
V. D.
(Přeloženo) Důvody
(Původní)
Okok
J. Š.
K. K.
M. N.
J. M.
L. K.
A. Z.