Recenzí Vyhlídková věž dolu Řimbaba. (Muzeum) v Olomouc (Olomoucký).
Popis
Informace o obchodě Vyhlídková věž dolu Řimbaba, Muzeum v Olomouc (Olomoucký)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Otevírací doba Vyhlídková věž dolu Řimbaba
Pondělí
Zavřeno
Úterý
Zavřeno
Středa
Zavřeno
Čtvrtek
16–18
Pátek
Zavřeno
Sobota
9–12
Recenze Vyhlídková věž dolu Řimbaba
I. Č.
Důl Řimbaba - Vyhlídková věž se nachází v osadě Vysoká Pec, části obce Bohutín u Příbrami ve Středočeském kraji. Jedná se o jednu z nejmenších šachet bohutinskeho rudního revíru, která byla v aktivním provozu v letech 1843-1900. Původní jméno dolů bylo jiné. Od založení to byl Důl požehnání. Hloubení šachty Řimbaba však začalo až v roce 1843. Těžil se zde galenit. Za dobu své existence dosáhl Důl 270 m kolmé hloubky, bylo zde vyřazeno téměř 6000 m různých chodeb. Od roku 1900 sloužil jako pomocný provoz a větrací jáma pro ostatní šachty revíru. V letech 1954-1969 také jako školní Důl pro studenty SPŠH v Příbrami. Po ukončení hornické činnosti v oblasti je tato šachta používaná jako přístupový bod do dědičné štoly. V současné době je v areálu dolu regionální muzeum. Bohutínská zaměřené nejen na montanistiku. Tohoto úkolu se ujalo místní občanské sdružení Spolek Řimbaba. Mohu doporučit navštívit rozhlednu Řimbaba na Příbramsku.
M. H.
Bývalý důl obhospodařují dobrovolníci. Návštěvníci tu sice neuvidí to co v dolech v Příbrami, ale určitě stojí za návštěvu.
Já měl štěstí na předsedu spolku, který velmi poutavě a zasvěceně vyprávěl o historii.
J. V.
Bývalý důl Segen Gottes Schacht, nyní Řimbaba, spravován občanským sdružením Spolek Řimbaba v Bohutíně. Doporučuji navštívit o víkendu, zpřístupnění cesty do dědičné štoly, kde těžba probíhala do r.1900. Ocelová těžní věž z r. 1964 zůstala zachována a slouží jako turistická rozhledna, z které je krásný pohled do okolí ( bývalí důl Štefánik s těžní železobetonovou věží, okolní rybníky Vysokopecký a Vokačovský atd.) Vstup 10,- bez suvenýrů, ale o víkendu s občerstvením
J. T.
Stojí za prohlídku. Jen to není vhodné pro malé děti (pro ně je určitě lepší zoo koutek). A poslední výlez s drátěným schodištěm také někteří nedají. Ale pohled na okolí a Brdy stojí za to
P. S.
Příjemné místo, o které se stará skvělá parta nadšenců. Doporučuji všem milovníkům starých věcí, časů, děr v zemi i způsobu života...
V. H.
Věrně zachováno. Informace o historii dolů na tabuli, přístupná věž. Neobyčejně ochotní členové tamního báňského spolku. Nadšenci s bohatými vědomostmi o dolování na Příbramsku. Skvělá atmosféra.
J. Z.
25. 6. Se konala mimořádně zdařilá akce spolku Řimbaba. Ukázka důlní techniky a činnosti. Na místě pečeny chleba. Retro ceny za občerstvení. Jsou to srdcari. Perfektní!!!
M. P. M.
Navštíveno při příležitosti 14. hornického odpoledne. Bylo horko a na věži krásně foukalo. Přestože primárním účelem této věže nebyla vyhlídka, rozhled z ní je pěkný.
J. T.
Domluvte si prohlídku podzemí. Zajímavé, včetně průvodce!
P. H.
Krásný malinký důl, moc příjemní lidé kteří se o něj starají.
J. Z.
Zajímavé místo s velmi příjemným panem průvodcem.
V. D.
Důl sloužil kdysi jako výukový prostor studentů hornické průmyslovky. Ta sice ještě existuje, ale už jen jako "obyčejná" průmyslovka, hornictví se tu už nevyučuje. Příbram tak po Vysoké škole báňské (ta přesídlila do Ostravy) přišla i o specializovanou střední školu.
P. P.
Věž a sbírky skvěle doplňují návštěvu Příbrami a okolí, rozhodně stojí za vidění: ukázka hornického bytu a malý archeopark s replikami středověkých hutnických postupů, sbírka krojů, betlémů a exempláře hutnické techniky. Členové spolku, kteří se o věž starají, jsou velice příjemí a zapálení lidé, bylo příjemné je poznat.
T. V.
Zajimave misto na zastaveni. Pekne betlemy, kroje a samozrejme super vyhlidka s pohledem do dolu.
V. H.
Skvělé místo pro výlet. Pěkně zpracované expozice, nejen hornické.
.
Dnes po roce opět super. Domácí atmosféra, možnost zkusit zabagrovat nebo vrtání. Plus kousek místní historie. Stan s kapelou. Jen tak dál a Zdař Bůh!
L. B.
Vše krásně uděláno pan průvodce byl velice milý, ochotný a vtipný
J. V.
Byla jsem se podívat na Řimbabskou rozhlednu a měla jsrm štěstí,že jsem se mohla s přáteli podivat i do dolu.Moc hezký zážitek .Průvodce František se nám postaral o bezké dopoledne
K. S.
Jako student SPŠ Příbram jsem navštěvoval zdejší truhlarskou dilnu. Jsem rád, ze zdejsi celé zařízení zůstalo zachováno. Trochu nostalgie pro nás starsiho veku.
J. B.
Příjemná prohlídka, parádní štola, chládek 7 stupnů trvale. Vzpomínka na průmyslovku a obor dobývání a úrava rud z roku 1974.
Z. K.
Skvělá soutěž a dobré klání o nejlepší polévku zelňačku ! Již skvělá tradice. 14 družstev. VÍTĚZ hasiči Bohutín.
F. P.
Nádherné místo s bohatou historií
J. Š.
Příjemný průvodce, který vlastně ani není průvodce. Spousta věcí a sbírek, které můžete vidět.
R. P.
Akce Zelňačka-super
M. P.
Nádherný výhled nejen na Vysokou Pec, ale i na Bohutín, Příbram, Svatou Horu, Brdy a celé široké okolí
P. H.
Každé místo, kde zastavíme na našich cestach karavanem je pro nás úžasné...fajn plácek na proražení, vejdete se i s karavanem...
J. Z.
Prohlídka muzea,štoly a krásný výhled z důlní věže. Inu špice.
P. K.
Bývalý školní důl, nyní realizovaný jako muzeum v přírodě
J. B.
Nádherná ukázka hornictví :) byl jsem nadšený.
S. Z.
Absolutně perfektní tip na výlet.
i. h.
Úžasný skanzen podzemních důlních chodeb
R. V.
Krásné soukromé muzeum
P. V.
Krásné hornické muzeum, ukázky nejen hornické techniky...
V. Č.
Krásný výhled do kraje a na Brdy.😁 …
J. R.
Úžasný výhled, doporučuji.
Z. S.
Dnesni akce Zelnacka se vydarila 👍 …
A. H.
Hezké koupání
J. P.
Krásný skanzen a konstrukce.
F. „. Š.
Je to krásná podívaná 👌 …
M. K.
Daleko viděti
V. F.
Příjemné prostředí
L. H.
Krásný
J. K.
Přijemný průvodci 😁😁😁😁😁 …
T. V.
Pěkné
M. G.
Velmi zajímavé
T. A.
Slavnost zelňáky
J. S.
Krásné prostředí
T. V.
Zajímavé místo
J. C.
(Přeloženo) Pěkné Kosek hystorie
(Původní)
Peknej kosek hystorie
T. B.