Recenzí Vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého. (Kostel) v Praha (Praha).
Vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého
Kanovnická, 118 00 Praha 1-Hradčany, Česko
Popis
Informace o obchodě Vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého, Kostel v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Recenze Vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého
G. O. (.
Je přístupný do kopce, nebo s kopce, ale vojákům to přece nemohlo vadit. Ale je to čistě barokní stavba a interier, s podílem významných tvůrců té doby - K. I. Dienzenhofer, V. V. Reiner, J. K. Liška.
P. V.
Pěkný kostel, vždycky když jdeme směrem na Hradčanské náměstí, tak si říkám, že je fakt zajímavý . 👍👌
J. V.
Nádherný leč špatně přístupný barokní kostel v blízkosti areálu Pražského hradu.
Jeho stavba byla zahájena v roce 1720. Původní projekt z dílny stavitele Kryštofa Dientzenhofera přepracoval a realizoval jeho syn Kilián Ignác Dientzenhofera. Kostel se tak stal prvním samostatným dílem tohoto významného barokního stavitele. Vysvěcen byl 21. srpna 1729 krátce po svatořečení Jana Nepomuckého, který se stal jeho patronem. Klenba kostela je zdobena freskami Václava Vavřince Reinera znázorňujícími výjevy ze života sv. Jana Nepomuckého.
Po zrušení kláštera roku 1784 přestal prostor sloužit svému účelu a stal se skladištěm. Věřícím začal kostel opět sloužit až od roku 1861, kdy se stal evangelickým kostelem pražské vojenské posádky a od roku 1902 katolickým kostel kadetní školy. V důsledku únorových událostí roku 1948 a postupného rušení vojenské duchovní služby byl kostel uzavřen a později pro nepotřebnost převeden do vlastnictví pražského arcibiskupství.
1. září 2001 byl kostel rozhodnutím pražského arcibiskupa vyčleněn pro potřeby Duchovní služby Armády České republiky. 1. května 2002 byl na základě rozhodnutí náčelníka Generálního štábu Armády České republiky zpřístupněn veřejnosti jako místo modliteb za padlé a zemřelé vojáky a jako místo modliteb za mír na celém světě.
L. V.
Vojenský kostel svatého Jana Nepomuckého jaký jsem řekl u jiných kostelů obdivuji architekturu kostelů a ty lidi co to dělali. Jelikož se myslím že v dnešní době postavit kostel jak byla daleko větší tragédie. Kostel je sice vojenský ale můžou zde soukromé osoby kostel je moc pěkný všem doporučuji
V. P.
Vrcholně barokní kostel sv. Jana Nepomuckého na Hradčanech je první církevní stavbou barokního stavitele Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Původní plány nakreslil Kryštof Dienzenhofer, ale po jeho smrti v práci pokračoval jeho syn. Kostel se stavěl pro sousední klášter voršilek na Hradčanech. Stavba probíhala od roku 1720 do roku 1729. Církevním potřebám však dlouho nesloužil, neboť v roce 1784 byl Josefem II. zrušen. Kostel připadl vojenskému eráru, sloužil například jako sklad soli a až v roce 1861 byla obnovena jeho sakrální funkce pro pražskou posádku. Armádě slouží s výjimkou několika let dodnes pro potřeby vojenské duchovní služby. Od roku 2002 je zpřístupněn veřejnosti.
Sochařská výzdoba průčelí pochází z dílny barokního sochaře M. V. Jäckela. Stavba je zakončena hodinovou věží. Vnitřní prostor tvoří hlavní osmiboká loď zakončená klenbou s nádhernými freskami od Václava Vavřince Reinera z roku 1727. Zobrazuje výjevy ze života sv. Jana Nepomuckého. Barokní hlavní oltář je vyzdoben obrazy J. K. Lišky a řezbami z dílny M. V. Jäckela.
The top Baroque Church of St. John of Nepomuk in Hradčany is the first church building of famous Baroque builder Kilian Ignaz Dienzenhofer. The original plans were drawn by Christopher Dienzenhofer, but his son continued his work after his death. The church was built for the neighboring Voršily monastery in Hradčany. The construction took place from 1720 to 1729. However, it did not serve church needs for a long time, because in 1784 it was canceled by Joseph II. The church served a military administration, for example as a salt storage facility, and it´s sacral function was restored in 1861 for the Prague garrison needs. Except for a few years, the church is still in service for military spiritual service. Since 2002 it has been made available to the public.
The sculptural decoration of the facade comes from the workshop of the Baroque sculptor M. V. Jäckel. The building is finished with a clock tower. The interior is made up of a major octagonal nave finished with a vault with beautiful frescoes by Václav Vavřinec Reiner from 1727. It depicts scenes from the life of St. John of Nepomuk. The Baroque main altar is decorated with paintings by J. K. Liška and carvings by M. V. Jäckel.
P. K.
Nenápadný kostel v těsném sousedství Pražského hradu. Jde opravdu o vojenský kostel, kněží jsou zároveň vojáci AČR.
M. K.
Příjemná atmosféra, fajn lidi, neúprosná akustika.
Š. F. (.
Zajímavý volně přístupný barokní kostel.
J. J.
Pěkný kostel v blízkosti Nového světa
M. B.
Asi jediné místo u nás, kde se stále pamatuje na naše padlé z novodobých válečných konfliktů
M. M.
Vojenský kostel, kde se konají vojenské mše za padlé nebo zemřelé české vojáky.
L. F.
Velmi hezké místo s příjemným pánem farářem.
P. T.
Doporučuji navštívit
V. V.
Skvělé klidné místo u nejrušnější památky v Praze
r. s.
Je to krásné místo plné klidu a pohody.
O. H.
Jeden z krásných barokních kostelů v Praze.
A. M.
Krásný kostel
J. S.
Vojenský kostel v areálu pražského hradu
R. T.
Moc pěkný kostel.
T. L.
Krásný kostel
S. C.
Hodně silné místo
R. B.
Úžasné
І. О. Б.
(Přeloženo) Když jsme dosáhli konce ulice Nový Svět (jak působivá je její chuť), otočili jsme se do ulice Kanovnická. Hlavní budovou v této ulici je kostel sv. Jana Nepomuckého (Kostel sv. Jana Nepomuckého) - Vojenský kostel sv. Jan Nepomucký - Vojenský kostel Jana Nepomuckého.
Tento kostel je prvním samostatným dílem Kiliana Ignaze Dientzenhofera. Vysvěcen byl v roce 1729, krátce po kanonizaci Jana Nepomuckého. Nad osmibokou lodí jsou klenuté klenby s nádhernými freskami, které namaloval V.V. Rainer a zobrazovaly epizody ze života světce. Církev poskytuje pastoraci českým jednotkám a je místem, kde se modlí za padlé vojáky a za světový mír.
Určitě sem přijeďte po ulici Černinskaja a obdivujte jeho zahrady. Pak dveře a okna ulice Nový Svět. Vytváří romantickou atmosféru kdykoli během roku. Toto je nejvíce „zlaté“ místo v Praze: domy se zde nazývají „U zlaté hrušky“, „U zlatého žaludu“, „U zlatého stromu“, „U zlatého jehněčího“, „U zlatého supa“ , atd. Byly postaveny na počátku 17. století a na konci 17. - začátku 18. století. fasády byly většinou přepracovány v raně barokním slohu. Astronom Tycho Brahe žil v domě N1. Nachází se zde také jeden ze vzácných domů - Dům U zlaté hrušky. A stejnojmenná restaurace se nachází v budově, kterou postavili v gotickém stylu takoví mistři svého řemesla jako Killian Ignaz Diensenhofer a Ignaz Palliardi. Měli jsme v tom dobrý oběd. Doporučit.
Oheň poškodil tuto ulici dvakrát, naposledy k tomu došlo v roce 1541. Většina malých domků byla přestavěna v 17. století.
Již na této ulici byla vyfotografována celá sbírka zajímavých dveří a oken. Ukazují, jak jsou okna a dveře na domech přiměřené výšce člověka. Domy v ulici Nový Svět byly postaveny v polovině 14. století, aby poskytovaly bydlení dělníkům nebo těm, kteří chtěli být blíže k Pražskému hradu.
(Původní)
Дойдя до конца улицы Новый Свет (как же она впечатляет изюминками), мы повернули на улицу Кановницка (Kanovnická). Главное здание на этой улице —Церковь св. Иоанна Непомуцкого (Kostel sv. Jana Nepomuckého)- Military Church of St. John of Nepomuk - Военная церковь Иоанна Непомуцкого.
Эта церковь - первая самостоятельная работа Килиана Игнаца Динценхофера. Он был освящен в 1729 году, вскоре после канонизации Иоанна Непомуцкого. Над восьмиугольным нефом сводчатые своды с великолепными фресками, написанными В. В. Райнером и изображающими эпизоды из жизни святого. Церковь обеспечивает пастырскую заботу о чешских войсках и является местом, где молятся за павших солдат и мир во всем мире.
Обязательно прийдите сюда по Чернинской улице, полюбовавшись ее садами. Потом дверями и окнами улицы Новый Свет (Nový Svĕt). Она создает романтическую атмосферу в любую пору года. Это самое “золотое” место Праги: дома здесь называются “У золотой груши”, “У золотого желудя”, “У золотого дерева”, “У золотого барашка”, “У золотого грифа” и т.д. Они построены в начале XVII, а в конце XVII – начале XVIII века. фасады в основном были переделаны в стиле раннего барокко. В доме N1 жил астроном Тихо Браге. Тут же один из драгоценных домов — Дом «У золотой грушки» (Dum U zlaté hrušky). И одноименный ресторан расположен в здании, которое было построено в готическом стиле такими мастерами своего дела как Киллиан Игнац Динзенхофер и Игнац Паллиарди. В нем неплохо отобедали. Рекомендую.
Пожар повреждал эту улочку дважды, в последний раз это случилось в 1541 году. Большинство маленьких домов были заново построены в XVII веке.
Уже только на этой улочке нафотографировали целую коллекцию интересных дверей и окон. На них видно, как соизмеряются окна и двери на домах с ростом человека. Дома, расположенные на улице Новый Свет, были построены в середине XIV века для того, чтобы обеспечить жильем работников или тех, кто хотел быть ближе к Пражскому Граду.
М. С.
(Přeloženo) Ne každý turista ví o existenci Kanovnitské ulice, která má výhled na Hradčanské náměstí. Přitom právě na něm, pár minut chůze od náměstí, se nachází katolický kostel svatého Jana Nepomuckého, jehož stavba byla realizována na přání sester řádu svaté Voršily. První kámen barokního kostela byl položen 20. října 1720. Nejprve kostel postavil architekt Kryštof Dientzenhofer. Po smrti Dientzenhofera v roce 1722 pokračoval v práci jeho otce jeho syn Kilián Ignác, pro kterého byla stavba tohoto chrámu prvním velkým projektem. Mladý architekt, později uznávaný jako mistr baroka, přepracoval projekt svého otce a úspěšně jej realizoval. V roce 1728, rok před svatořečením Jana Nepomuckého, byla stavba dokončena a v roce 1729 provedl arcibiskup Ferdinand von Hünbürg její slavnostní vysvěcení.
V roce 1784 byl kostel uzavřen a využíván jako sklad soli. Na konci 19. století se dostal pod kontrolu armády a byl přeměněn na školní kostel pro kadetní školu. V roce 1948 byl kostel uzavřen, ale později se obnovil provoz a byl vrácen do vlastnictví pražského arcibiskupství.
V září 2001 byl kostel opět předán Armádě České republiky. Konají se zde koncerty vojenské kapely, tradiční církevní obřady a bohoslužby pro vojáky a jejich rodiny.
Průčelí kostela dominuje úzká hodinová věž, v jejímž výklenku je mezi dvěma anděly umístěna socha svatého Jana Nepomuckého. Nad vchodem do kostela jsou sochy sv. Josefa a Zikmunda od sochaře Matěje Václava Jeckela. Vytvořil také hlavní vstupní portál, který zdobí sedící postavy Víry a Naděje.
Klenutá loď kostela je pokryta freskami renomovaného umělce Wenzela Lorenze Reinera, které zobrazují rozsáhlý cyklus zázraků a legend spojených s patronem kostela. Hlavní oltář zdobí obraz českého umělce Jana Lišky. Byl přemístěn ze zničeného kostela sv. Vojtěcha.
(Původní)
Далеко не каждый турист знает о существовании улицы Кановницкой, которая выходит на Градчанскую площадь. А меж тем, именно на ней, в нескольких минутах ходьбы от площади, расположен католический костел Святого Яна Непомуцкого, возведение которого велось по просьбе сестёр ордена Святой Урсулы. Первый камень барочного костёла был заложен 20 октября 1720 года. Сначала строительством костёла занимался архитектор Кристофер Динценхофер. После смерти Динценхофера в 1722 году дело отца продолжил его сын Килиан Игнац, для которого строительство этого храма стало первым крупным проектом. Молодой архитектор, признанный в последующем мастером барокко, переработал отцовский проект и успешно его реализовал. В 1728 году, за год до канонизации Яна Непомуцкого строительство был завершено, а в 1729 году архиепископ Фердинанд фон Хюнбюрг провел ее торжественное освещение.
В 1784 году костёл был закрыт и использовался как солевой склад. В конце 19 века он перешёл под контроль армии и был преобразован в школьную церковь для кадетской школы. В 1948 году костел был закрыт, но позже возобновил работу и был возвращен в собственность пражского архиепископства.
В сентябре 2001 года костёл вновь был передан армии Чешской республики. Здесь проводят концерты военного оркестра, традиционные церковные обряды и богослужения для военных и членов их семей.
Над фасадом костела доминирует узкая башня с часами, в нише которой между двумя ангелами находится статуя святого Яна Непомуцкого. Над входом в костёл расположены скульптуры святых Йозефа и Сигизмунда, выполненные скульптором Матеем Вацлавом Еккелем. Он также создал портал главного входа, который украшен сидящими фигурами Веры и Надежды.
Сводчатый церковный неф покрыт фресками известного художника Венцеля Лоренца Райнера, которые изображают обширный цикл чудес и легенд, связанных с покровителем костела. Главный алтарь украшает картина чешского художника Яна Лишки. Она была перенесена из разрушенного костела святого Войтеха.
A. А.
(Přeloženo) Majestátní stavba, kterou musíte vidět, když se k Pražskému hradu přiblížíte ze západní strany města. Roste z ničeho nic, mírně šikmé kroky, ale je na svém místě.
(Původní)
Величественное здание, которое обязательно нужно увидеть, когда приближаешься к Пражскому Граду с западной стороны города. Оно вырастает будто из ниоткуда, немного скошенные ступени, но оно оказывается на своем месте.
J. T.
On Kanovnická in the Castle District, a vintage “tourist car” zooms past me on the corner near the Military Church of St John of Nepomuk. Now, St John of Nepomuk is a pretty famed saint in Prague, his statue on Charles Bridge graced plenty of postcards but what on earth is a military church? Turns out, it means that the church serves the military garrison in the city. Today the parish is open to the public and not just the military. Good thing I didn’t had to remember the Czech name of this church, which for my future reference is: Vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého. 😳
(Přeloženo)
Na Kanovnické v Zámecké čtvrti kolem mě na rohu poblíž vojenského kostela sv. Jana Nepomuckého projíždí historické „turistické auto“. Nyní je svatý Jan Nepomucký v Praze docela známý světec, jeho socha na Karlově mostě zdobila spoustu pohlednic, ale co je to proboha vojenský kostel? Ukázalo se, že to znamená, že kostel slouží vojenské posádce ve městě. Dnes je farnost otevřena nejen pro armádu, ale i pro veřejnost. Dobře, že jsem si nemusel pamatovat český název tohoto kostela, který pro mou budoucí referenci zní: Vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého. 😳
D. S.
Wunderschönes Gebäude. Haben es nur von außen besichtigt.
(Přeloženo)
Krásná budova. Navštívil ji pouze zvenčí.
W. W.
(Přeloženo) čistý kostel
(Původní)
Schoon kerk
C. S. J. (.
I only got to see the outside, due to Rona we weren't Able to enter. But next time I will capture the inside.
(Přeloženo)
Viděl jsem jen venku, kvůli Roně jsme nemohli vstoupit. Ale příště zachytím vnitřek.
D. S.