Recenzí Kostel svatého Jindřicha a svaté Kunhuty. (Kostel) v Praha (Praha).
Kostel svatého Jindřicha a svaté Kunhuty
Jindřišská 30, 110 00 Nové Město
Popis
Informace o obchodě Kostel svatého Jindřicha a svaté Kunhuty, Kostel v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Otevírací doba Kostel svatého Jindřicha a svaté Kunhuty
Pondělí
Zavřeno
Úterý
16–17
Středa
18–19
Čtvrtek
16–18
Pátek
18–19
Sobota
Zavřeno
Neděle
8–12
Recenze Kostel svatého Jindřicha a svaté Kunhuty
Moc hezký kostel . Měla jsem i štěstí a byl v době mé návštěvy otevřen . Jediné co bych vytkla je že by mohl být více osvícen ale to nekazí nic na kráse.
Velice hezký a honosný kostel, o kterém jsem do nedávná vůbec neměla tušení, že existuje. Není mnoho navštěvovaný, ale přesto je opravdu krásný. Nachází se v blízkosti synagogy a Jindřišské věže, je situován v krásných místech poblíž Hlavního nádraží. Bohužel se zde nachází velké množství bezdomovců.
Interiér v době odpolední návštěvy nebyl k dispozici...pouze prohlídka exteriéru
Otevřeno během týdne, moc hezky kostel 😊
Kostel sv. Jindřicha a sv. Kunhuty byl založen v druhé polovině 14. století, byl zasvěcený královským manželům Jindřichovi a Kunhutě a je tak trochu neprávem opomíjený a ”zastíněný” jinými stavbami. Původně ke kostelu patřil hřbitov, který dodnes připomínají náhrobníky v podlaze interiéru. Na boku kostela stojí hranolová věž s cibulovou střechou a součástí kostela je Svatojindřišská zvonice, která působí dominantněji než sám kostel.
Kostel byl založen v gotickém slohu, ale později došlo k přistavění několika kaplí a v roce 1879 v rámci významné přestavby byly odstraněny gotické a renesanční části fasády, byla spálena více jak polovina všech bočních oltářů, vznikly nové vitráže v gotických oknech a byl zrušen i přilehlý hřbitov. Interiér kostela nabízí překvapivé množství barokních obrazů a soch významných českých umělců.
Oltářní obraz znázorňuje sv. Jindřicha v roli ochránce Prahy před švédským obléháním a sv. Kunhutu chodící po rozžhavených radlicích (aby při Božím soudu dokázala svou nevinu, když byla nařčena z cizoložství).
👍
Krásný kostel stojící za návštěvu byl založen v gotickém slohu ve 2. polovině 14. století při založení Nového Města a vysvěcen v únoru 1351 arcibiskupem Arnoštem z Pardubic, v březnu povýšen na farní. Kostel byl obklopen hřbitovem, který byl používán zvláště intenzivně při morových ranách. V letech 1472–1476 založena nová zvonice stojící samostatně (dnešní Jindřišská věž), která byla určena pro nové těžké zvony.
Je zasvěcen králi a císaři Jindřichovi II., který žil v letech 972/3–1024, a jeho ženě Kunhutě. Oba byli kanonizováni několik let po své smrti.
Barokní vybavení kostela - obrazy a sochy významných českých umělců (např. Václav Vavřinec Reiner, Karel Škréta, Jan Jiří Heinsch či Jan Jiří Bendl) - vzniklo postupně mezi lety 1738-1741. Oltářní obraz od Jana Jiřího Heinscha je původní z roku 1698 několikrát nastavovaný a znázorňuje sv. Jindřicha v roli ochránce Prahy před švédským obléháním a sv. Kunhutu chodící po rozžhavených radlicích, aby tak dokázala svou nevinu, když byla nařčena z cizoložství.
Významná přestavba nastala v roce 1879. Při této nedokončené neogotické úpravě došlo k odstranění gotických a renesančních částí fasády oklepáním až na holý kámen, byla spálena více než polovina všech bočních oltářů, postaveny nové varhany nebo nový vstup do chrámové klenotnice. Vnikly nové vitráže v gotických oknech. Zrušen byl také přilehlý hřbitov (nepohřbívalo se na něm již od roku 1787) a byl proměněn v malý parčík. Spolu s ním také kostnice a Jeruzalémská kaple. Pozůstatky náhrobních desek byly přilepeny na fasádu chrámu, některé náhrobky jsou umístěné ve vstupní části uvnitř kostela. Zbořeny byly také další, zvenku kostela nalepené, hrobky.
Krásný kostel
Krásný kostel s množstvím zajímavostí,na noc kostelů připraven bohatý program,příjemný pan farář i celé osazenstvo,vystavovala jsem zde část ze své sbírky betlémů
Z venčí šedivé, ale uvnitř velkolepé, klidné místo, kam hlomoz okolního města neproniká, a které přímo zve k zastavení, zamyšlení a tiché modlitbě.
Pěkný goticky kostel založeny řádem křížovníků s červenou hvězdou
Kostel zasvěcený královským manželům Jindřichovi a Kunhutě byl postaven řádem křížovníků s červenou hvězdou v gotickém slohu ve 2. polovině 14. století při založení Nového Města. Vysvěcen byl v únoru 1351 arcibiskupem Arnoštem z Pardubic, v březnu byl povýšen na farní. Původně byl obklopen hřbitovem, který byl používán zvláště intenzivně při morových ranách - dodnes můžeme vidět náhrobníky v podlaze interiéru a podél stěn vnějšího pláště. Před vstupem do hlavní lodi je pozdně gotická předsíň, po stranách byly v 17. století přistavěny kaple.
The church dedicated to the royal husbands Henry and Kunhuta was built by the Order of the Cross with the Red Star in the Gothic style in the second half of the 14th century when the New Town was founded. It was consecrated in February 1351 by Archbishop Arnošt of Pardubice, in March it was promoted as parish church. It was originally surrounded by a cemetery, which was used particularly intensively in plagues - we can still see tombstones in the interior floor and along the walls of the outer mantle. There is a late Gothic hallway in front of the main nave, and a chapel was added on the sides in the 17th century.
Je to krásné místo z dob panování Karla IV. a jím založen tento kostel.I když byl v 19.stol. restaurován a přebudován arch. Mockerem, a má vnitřní výzdobu i boční kapli převážně barokní, neztrácí nic na tajemné středověké atmosféře...
Kostel je vždy pěkný, když pominu tu organizaci co v něm úřaduje.
Krásný gotický kostel s barokním interiérem.
Opomíjený, ale hezký pražský kostel, jehož historie je spjata s Karlem IV. Ke kostelu přiléhá park, který doporučuji projít co nejrychleji.
Úžasná stavba. Nejen Chrám sv. Víta je gotiky chlouba. Velmi příjemné a tiché místo pro chvilkové spočinutí či rozjímání uprostřed rušné Prahy.
Farní kostel, na jehož stávající barokní výzdobě se podíleli umělci K. Škreta, V.V.Reiner a J.Bendl. V kostele se ženil například skladatel C.M. Von Weber.
Slovenské mše
Genius loci tohoto kostela odpovídá jeho historii jako jednoho z nejstarších v centru Prahy.
Rád tam každou neděli chodím na mši.
V kostele sv.Jindricha a sv.Kunhuty je uzasna odvěká mse svatá, každý si ji zamiluje!
Krásný kostel a skvělá komunita věřících ve slovenské farnosti
Nádherné
Velmi pěkné a příjemné místo.
Pěkný kostel na někdejší hranici Nového Města.
😁
Unikátní místo, od gotiky v proměnách času.
Jeden z nejstarších kostelů na Novém Městě pražském
Jistě stojí za návštěvu.
Rád tam každou neděli chodím na mši.
Jeden z nejkrásnějších pražských kostelů.
Klidné misto pro duševní osvěžení
Částečně se tam topilo
Součást návštěvy Pražské věže
zcela ok
Moc mne to líbilo.
Nádhera
Krásný kostel
Jen malá zastávka
Nádherný místo
Nádherné místo.
Goticky kostel, krasny
It is interesting always I missed this church. It is easy miss thus church because is hided behind the trees and tram stop call in Czech Jindriska. Which is also the same name of main street when you are coming from the Wenceslas square. Always I walked to face to the Henry Tower and then I turn left headed to the old Town Square. At this time when I was facing to Henry Tower I have turned right and faced to thus old church and then walked in circle around the Church. As photographs has show the place around.
(Přeloženo)
Je zajímavé, že mi tento kostel vždy chyběl. Kostel je snadno minout, protože je schovaný za stromy a tramvajová zastávka volá česky Jindřiška. Což je také stejný název hlavní ulice, když přijíždíte z Václavského náměstí. Vždy jsem šel čelem k Henry Tower a pak odbočil doleva na Staroměstské náměstí. V této době, kdy jsem byl čelem k Henry Tower, jsem odbočil doprava a čelem k tomuto starému kostelu a pak jsem šel v kruhu kolem kostela. Jak fotografie ukazují místo kolem.
Kostel sv. Jindřicha a Kunigundy je jedním z klášterních a kolegiálních kostelů Nového Města pražského a nachází se na rohu Jindřišské a Jeruzalemské ulice. Jeho patronátem je svatý císařský pár Jindřich II. a Kunigunda Lucemburská. Byl založen kolem roku 1348 až 1351 jako hlavní farní kostel nového města poblíž starší osady Chudobice. Farní práva zpočátku náležela Řádu křižovníků s červenou hvězdou. Kolem roku 1472 až 1475 byla postavena nová samostatně stojící zvonice, tzv. Heinrichsturm, která byla určena pro větší zvony. Při kostele byla založena farní škola. V 16. století kostel spravovali husité a později utrakvisté. Rilke zde byl pokřtěn v roce 1875.
(Přeloženo) Úžasný kostel sv. Jindřicha v blízkosti hl. nádraží Praha směrem do centra. .
(Původní)
Úžasný kostol sv. Jindricha v blízkosti hl. nádraží Praha smerom do centra. .
Hands down the most beautiful and underrated church in all of Prague. I was the only one in the church on a busy September day when the city was packed with tourists. There were no lights on, but the natural light streaming through the windows was so spiritual it moved me to tears. See my photos for clarification.
(Přeloženo)
Nejkrásnější a nedoceněný kostel v celé Praze. Byl jsem jediný v kostele v rušný zářijový den, kdy bylo město plné turistů. Nebyla tam žádná světla, ale přirozené světlo proudící okny bylo tak duchovní, že mě to dojalo k slzám. Pro upřesnění se podívejte na mé fotografie.
Atmosférický barokní kostel nedaleko hlavního nádraží v Praze.
Kostel pochází ze středověku, ale velká část pozlaceného interiéru je vytvořena v barokním stylu. Není to vždy otevřené, ale je to chladné a klidné místo k odpočinku a rozjímání. Bohoslužby se zde stále konají v neděli a případně i jindy. Vstup je zdarma.
Praha je možná jedním z mála měst, kde počet různých kostelů, kaplí a klášterů na metr čtvereční překračuje všechny představitelné meze. A to přesto, že dnes Česká republika zaujímá jedno z předních míst na světě v celkovém počtu ateistů! Postoj k náboženským předmětům je zde zároveň opatrný a uctivý, protože jde o historické a kulturní dědictví lidí. Nikoho proto ani nenapadne bourat kostely pod praporem totálního ateismu. Naopak, pokud je farnost opuštěna, dostávají nový život a snaží se je zachovat pro další generace.
Nedaleko pražského Hlavního nádraží, v půli cesty na náměstí Republiky, ve stínu stálezelených jedlí stojí kostel svatého Jindřicha a Kunguty. Je známo, že v roce 1347 podepsal král Karel IV. dekret o založení Nového Města na pravém břehu Vltavy. Kostel sv. Jindřicha a Kunguty v Jindříské ulici byl prvním kostelem, který se na území této nové městské čtvrti objevil. Areál kostela sestávající z kostela se zvonicí, obydlí faráře, farní školy a hřbitova byl postaven v roce 1348. Jeho slavnostní vysvěcení za účasti prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic proběhlo v roce 1351.
Za husitských válek patřil kostel husitům, poté se dostal pod kontrolu utrakvistů a později byl vrácen římskokatolické církvi. V letech 1472-1476 byla postavena nová zvonice z pískovce - Jindřišova věž, určená pro těžší zvony. Hřbitov přilehlý ke kostelu byl zvláště aktivně využíván v době morové epidemie. O staletí později jeho území zabral parčík a některé náhrobky byly přemístěny na průčelí a do prostor kostela.
Dnes kostel využívají k bohoslužbám dvě farnosti – slovenská a česká.
Skvělé místo k rozhovoru s Pánem při vyčerpávající procházce Prahou. Kostel je otevřen věřícím v kteroukoli denní i noční dobu. Tělo Kristovo vždy a všude. Doporučuji zejména k vínu.
Kostel zasvěcený panovnickému páru Jindřichovi a Kunhutě v roce 1348, od kterého je pojmenován. V perfektním stavu a uvnitř tak jednoduché a pěkné. Byla postavena se zdmi z lomového kamene, ze kterých byla při restaurování na počátku 20. století odstraněna omítka. Od roku 2008 zde působí česká a slovenská farnost. Ke kostelu, který se nachází na protější straně ulice a je největší samostatně stojící zvonicí v Praze, patří Jidřišská věž.
Nádherné místo v Praze Pokaždé, když objevíte něco nového, toto město miluji a také stojí za návštěvu tady Chloe s růžovými stěnami.
Krásný kostel, i když trochu trpí tím, že Praha je plná mnoha dalších nádherných památek. Zvonice (Jindřišská vez), která je oddělená od budovy kostela, je pravděpodobně ještě známější než samotná hlavní budova. V každém případě stavba, kterou stojí za to navštívit trochu mimo horší turistická místa.
Můžete jednoduše vejít do katedrály založené ve 14. století, posadit se na lavičku a soustředit se na to hlavní. Atmosféra katedrály a duch svatosti vám pomohou udělat správný životní krok. Toto není turistická stránka, neprodávají tam vstupenky. Toto je chrám.
Pokud se chcete v Praze zúčastnit slovenské sv. mše, tak každou neděli v 11.00. Hned vedle je věž, odkud je nádherný výhled
Kostel sv. Jindřicha a Kunhuty byla založena v roce 1348. Neuvěřitelná architektonická památka, která je svým způsobem fascinující.
Prošel kolem kostela na cestě k ubytování. Věž upoutala mou pozornost, ale neměl jsem čas se vrátit a vejít dovnitř.
Kostel slovenské farnosti v Praze u Jindřiské věže
Vážení slovaci zde se konají slovenské mše. Doporučuji vám jeho návštěvu. Kolem pana fara je milá a mladá farní společnost.
Měli byste si to opravdu vyzkoušet sami! Bylo to jedno z míst, které jsme chtěli navštívit, a nezklamalo!
Moc krásné, skvělý dojem, hlavně během veletrhu, fakt super. Architektura je prostě broskev
Pěkný kostelík s parkem přímo u tramvajové zastávky, které vlastně patřila Jindřišská věž.
Je to malá katedrála...
Když jsem vešel, hrály tam dva varhany.
V tuto chvíli jsem tak šťastný.
Nádherný historický kostel. Gotický základ a barokový interiér. Oltář Nejsvětější Trojice je mistrovským dílem a jedinečný je i oltář Panny Marie. V tomto kostele se setkává česká, slovenská a maďarská komunita. Pravidelná adorace Eucharistie, koncerty. Pro programy zkontrolujte jejich billboard.
Byla jsem na koncertě, skvěle, kostel nádherný. Vytápěné sedačky, příjemně v této zimě
Krásný kostel
Skvělé místo. Vyhlídková plošina je zavřená, je bezvětří, můžete otevřít okno a fotografovat, velmi pohodlné. Jsou zde místa k sezení a relaxaci. Za 10 korun můžete hrát na zvonky (velmi nahlas), což je vlastně velmi cool. Restaurace je vynikající, krásná, ale trochu drahá))) Nečekaný skvělý zážitek! Velmi cool!
Podobných, zdobených kostelů je v Praze mnoho. To není důvod, proč byste tam měli jít, ale pokud tam budete, podívejte se. Před ní na věřící čeká všude nápadný svatý Jan Nepomucký.
Jeden z mnoha pěkných chrámů v Praze.
Občas se zde konala koncertní vystoupení, dobrá akustika.
V zimě je uvnitř velká zima, zvlášť když člověk sedí hodinu nebo dvě.
Skrytý poklad mezi starými pražskými kostely, přímo u tramvajové zastávky Jindřišská. Skvělé barokní interiéry v gotické struktuře. Varhany zní úžasně během mše; zvláštní uspořádání dokonce nabízejí latinské mše s obřadem Trident v liturgii Vetus Ordo z roku 1962 a předchozí, která oživuje katolickou víru. Plán najdete na FSSP.cz.
Right next to a tram station.
Have a quick look although cannot enter inside.
(Přeloženo)
Hned vedle tramvajové zastávky.
Rychle se podívejte, i když nemůžete vstoupit dovnitř.
(Přeloženo) Kostel je plný hřbitovů, zvonice je součástí kostela a další strašidelný příběh o královně obviněné z cizoložství, která ji jde opařit, a pokud je nevinná, Bůh ji ochrání před opařením.
(Původní)
教堂裡充滿了墓地,鐘樓作為教會的一部分,又是一個皇后被指控通姦,要去燙她,如果無罪上帝就會保護她免於燙傷的見鬼故事。
Bohužel 7.7. nebyla maďarská mše.
Velmi pěkný kostel. V neděli slouží mši v 8:30.
krásný kostel s mnoha freskami a krásnými vitrážemi, které inspirují mír a klid
Nádherný kostel uprostřed Prahy
Velmi krásné
Zažil maďarskou mši svatou. Kostel byl plný a liturgie byla vynikající.
Cool kostel
Eine sehr schöne Sehenswürdigkeit!
(Přeloženo)
Moc pěkný pohled!
Velkolepá katedrála, nepřehlédnutelné know-how, opravdový poutač, v této katedrále je mnoho pokladů, které stojí za to vidět
Nádherný kostel v srdci Prahy, kde se koná slovenská mše svatá i česká mše.
Velmi starý kostel a opravdu velmi velmi krásný. Pokud máte možnost, navštivte ji. Nebudete vůbec zklamáni.
Pěkný klasický kostel, historické místo. Mše v latině úterý 6:30. Docela chladno.
Krásné výhledy a zvony zvonily, když jsme tam byli. Stojí za výstup a vstupné!!!
Krásný katolický kostel nedaleko historického centra Prahy, Česká republika
Pěkná synagoga. Kostel se nachází hned vedle odpovídající věže.
Velkolepý chrám, v době liturgie samozřejmě musíte vidět, jinak...je téměř nemožné ho navštívit.
Jeden z nejkrásnějších kostelů, které jsem v životě viděl. Prosím, nezapomeňte darovat!
Krasný kostel a nejlépe sv. Mše nedělně :-)
krásný kostel, na který jsem se díval jen zvenčí, kvůli nedostatku času.
Dobré místo pro modlitbu a pro účast na mši.
Slovenské mše každou neděli v 11h
Maďarská fara naproti, maďarská mše v neděli v 9 hodin.
(Přeloženo) krásný kostel
(Původní)
Красивая церковь
Nemohu vyjádřit slovy to, co dávám na obrázky! To je vše, hotovo. Tchüüß. En
Velmi pěkný kostel
Kostel určený i pro slovenskou farnost v Praze
Uložení oltáře a jednoduchost zbytku kostela.
Překvapivě tmavé, ale stojí za to vidět! Kostel bez vstupenky ke koupi
Krásný kostel v centru města, stojí za návštěvu.
je tam Buh...
Dostávám tam sílu a energie
Amen
Nebylo toho moc k vidění. Šel jsem tam s očekáváním, že uvidím varhanní představení, ale asi nebylo správné načasování.
Prostě krása!
Malý, přátelský a bezplatný kostel!
Z varhanního koncertu vás mrazí.
Slovenská farnost
Skvělý kostel k návštěvě v Praze
Krásný. A tak krásně to tam voní.
Příjemné prostředí
Krásný chrám, uvnitř i venku
(Přeloženo) dobrý
(Původní)
不错
Moc krásné...vidět
krásný římskokatolický kostel
Kontakt
Fotky
Kostel
Nejnovější
Street view a 360
Videa
Vše