Recenzí Kostel svatého Gotharda. (Kostel) v Praha (Praha).
Kostel svatého Gotharda
Krupkovo nám. 32, 160 00 Praha 6-Bubeneč
Popis
Informace o obchodě Kostel svatého Gotharda, Kostel v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Recenze Kostel svatého Gotharda
Krásné místo, kostel nedaleko vstupu do parku Stromovka. Klasicistní architektura jediná svého druhu na území města Prahy, původně barokní.
Svatý Gothard z Hildesheimu (někdy také psán Gothahardus, Gotardus, Godehardus, Gotthard či Godehard) se narodil v roce 960 v Německu v Reichersdorf u Niederalteichu v pasovské diecézi v Bavorsku a zemřel 5. května 1038 v Hildesheim. Pochován jest v bazilice svatého Gotharda, což je románská stavba v Hildesheimu nedaleko města Hannover. Relikviář svatého Gotharda zde umístěný vznikl v roce 1140.
Byl to bavorský benediktin, misionář a postupně se stal opatem čtyř klášterů a dále biskupem z Hildesheimu - je to patron řádu benediktinů a světec, svatořečen 1131.
Pěkný kostel a především moc příjemná farnost. Rádi se vracíme. V blízkosti je park Stromovka a hospoda Na Slamníku s únětickým pivem, takže si každý přijde na své...
Malebný bubenečský kostelík, kde aktuálně působí pan kněz Mgr. Miloš Szabo Th.D. doporučuji navštívit nejen kostelík, ale i nějakou tu mši!.
Krásný kostel, milý a sympatický farář 👍
hezké misto, protože. Szabo je milý chytrý clovek
Krásný kostel a bývalá radnice v Bubenci u Stromovky.
Krásný kostel poblíž Stromovky
Skvělé místo.
Hezký kostel.
První zmínky o existenci kostela pochází z roku 1313. Historické listiny jej jako farní poprvé zmiňují roku 1352. Jeho původní podobu už nikdy nezjistíme, zřejmě však šlo o románskou stavbu (rotundu), podobnou jiným dobovým objektům v Praze. Dnešní kostel je vystavěn v klasicistním stylu. Jedná se o jedinou sakrální stavbu tohoto druhu na území Prahy. Nepříliš vhodné místo s nestabilním podložím způsobilo, že stavba byla v roce 1810 opravována a také upravována Josefem Zoblem, k dalším úpravám došlo v roce 1861. V roce 1870 byly ve věži osazeny hodiny, které financoval rytíř Adalbert (Vojtěch) Lanna.
Původně kostel obklopoval i hřbitov, dnes po něm zůstala jen vysoká ohradní zeď na jižní straně kostela. Ve zdi (na opačné straně než portál kostela) je krásná barokní výklenková kaplička se sochou sv. Jana Nepomuckého v tradičním oděvu s pozdviženou rukou, ve které chybí kríž. Je přístupná po krátkém schodišti. Výklenkovou kapli rámují pilastry s korintskými hlavicemi. Kapli uzavírá nízká dekorativné kovaná mríž. Plastika světce z poloviny 18. století stávala původně při obecní ovenečské kašně (Bubeneč je zkomolený tvar slova Ovenec).
Malý útulný kostelík, který se nachází v blízkosti parku Sormovka, mimoděk přitahuje pozornost nikoli svou pompézností a barevností, jako mnoho kostelů v české metropoli, ale svou skromností a elegancí.
Na vrcholu kopule kostela jsou hodiny.
Kostel byl postaven v klasicistním stylu v roce 1801. Architekt Matej Shma. V roce 1809 provedl Joseph Zobel změny ve vzhledu chrámu.
Kostel byl postaven na místě staršího chrámu (1313).
Krásně zachovaný římskokatolický kostel s příjemnými farníky
Nedělní kaše od jednoho nejlepšího preasty.
Norma
Kontakt
Fotky
Kostel
Nejnovější
Street view a 360
Videa
Vše