Recenzí Kostel sv. Vavřince Pod Petřínem. (Kostel) v Praha (Praha).
Kostel sv. Vavřince Pod Petřínem
Hellichova 18, 110 00 Malá Strana, Česko
Popis
Informace o obchodě Kostel sv. Vavřince Pod Petřínem, Kostel v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Recenze Kostel sv. Vavřince Pod Petřínem
R. S.
Kostel byl proměněn v koncertní síň při maximálním možném zachování jeho původních architektonických kvalit. Využívá se zejména pro koncerty Pražského jara.
P. T.
Jeden z nejhezčích historických kostelů v samém centru Prahy.
J. K.
Zmizelé kostely Prahy.
Před vznikem Malé Strany to byl kostelík osady Nebovidy, jednolodní románská stavba z poloviny 12. století. Mezi čtvercovým presbyteriářem a kostelní lodí byla původně věž. Skutečnost, že kostelík byl románský, z kvádříkového zdiva, zjistil zcela náhodou až roku 1955 dr. Vladimír Píša, který kostel tehdy změřil a zakreslil. Délka lodi byla asi 12 m, šířka kolem 7 m. Z románského období pocházely také zbytky dvou oken, které byly při pozdější přestavbě zazděny. Rozsáhlá gotická přestavba kolem roku 1378 připojila ke kostelu boční loď s křížovou klenbou a sakristii. Kolem roku 1390 vyzdobil interiér kostela krásnými malbami neznámý autor, který byl vyučen v dílně Mistra třeboňského oltáře. K nejkrásnějším malbám patří obraz sv. Doroty a sv. Vavřince, Panny Marie a sv. Ondřeje. Malba Umučení sv. Erasma a sv. Vavřince je pojatá goticky, zatímco Narození Páně, Klanění tří králů a Zvěstování pastýřům je v románském stylu. Nástěnné malby byly objeveny roku 1988, když byla odkryta gotická omítka. Poté byly zbytky maleb restaurovány.
V letech 1985 – 91 prodělal chátrající objekt generální rekonstrukci podle projektu ing. arch. Josefa Hyzlera. Kostel byl proměněn v hudební a výstavní síň při maximálním možném zachování jeho původních architektonických kvalit. Využívá se zejména pro koncerty Pražského jara, Klubu přátel Pražského jara a pro nahrávky renesanční a barokní hudby. To je umožněno také tím, že sem byly v roce 1995 umístěny nově rekonstruované skvostné barokní varhany z dílny významného českého varhanáře Bedřicha Semeráda.
V. S.
Na baru koncertního sálu mají kvalitní vína a kávu a navíc za na tuto čtvrť za velmi rozumnou cenu. Jen se tu nedá sedět, nýbrž pouze postávat, což ale nemusí být na škodu o přestávce při koncertu na chvíli polohu změnit.
J. Z.
Kostel sv.Vavřince POD Petřínem ( nesplést s Kostelem sv. Vavřince na Petříně,) je odsvěcený kostel již od dob Josefa II. Potom jej přestavěli na byty, ale nyní je to úžasná koncertní síň se skvělou akustikou a zbytky maleb na stěnách. Zvenku vypadá jako dům, ale vyplatí se sem zajít na koncert.
K. L.
Je to místo které Vás pohladí už atmosférou prostředí a když k tomu přidáte krásné koncerty, které pro nás připravují úžasní lidé z Pražského jara pak odcházíme naplněni krásnem 🤗,
J. Z.
Koncertní místo. Tentokrát hrála na klavír a zpívala Barbora Mochowa se smyčcovým kvartetem. Krásná hudba a prostředí bývalého kostela, polozachovane fresky na zdi, malinké varhany a komorní atmosféra přispěla ke kvalitnímu uměleckému zážitku.
V. P.
Původně románský kostel sv. Vavřince byl kostelem farním pro někdejší osadu Nebovidy. Vesnice příslušela zčásti ke klášteru benediktinek u sv. Jiří na Hradě pražském. Byl zřejmě zbudován v letech 1145 – 1151. Kolem roce 1378 byl goticky přestavěn. Roku 1784 byl zrušen a v letech 1804–1816 přebudován na nájemní dům, který byl až do roku 1880 součástí domu čp. 390. V letech 1985–1991 byl kostel přestavěn na hudební a výstavní síň. V přilehlém objektu sídlí společnost "Pražské jaro", pořadatel stejnojmenného hudebního festivalu, a kostel svatého Vavřince využívá ke koncertním účelům.
Originally a Romanesque church of St. Lawrence was a parish church for the former Nebovidy settlement. The village belonged in part to the Benedictine Monastery of St. George at Prague Castle. It was probably built between 1145 and 1151. Around 1378 it was rebuilt in Gothic style. In 1784 it was abolished and in 1804-1816 it was rebuilt into a tenement house, which was until 1880 a part of house No. 390. In 1985–1991 the church was rebuilt into a music and exhibition hall. The "Prague Spring" company, the organizer of the music festival of the same name, is located in the adjacent building and uses the St. Lawrence Church for concert purposes.
S. D. k.
Velmi příjemný sálek, s komorní atmosférou a pěknou akustikou. Rádo sem chodím na koncerty soudobé vážné hudby.
L. V.
Není to kostel ale konzertní sál moc příjemné místo