Recenzí Kostel sv. Michala v Jirchářích. (Kostel) v Praha (Praha).
Kostel sv. Michala v Jirchářích
V Jirchářích 152, 110 00 Nové Město
Popis
Informace o obchodě Kostel sv. Michala v Jirchářích, Kostel v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Otevírací doba Kostel sv. Michala v Jirchářích
Pondělí
Zavřeno
Úterý
Zavřeno
Středa
Zavřeno
Čtvrtek
Zavřeno
Pátek
Zavřeno
Sobota
Zavřeno
Neděle
9:30–12
16:30–18
16:30–18
Recenze Kostel sv. Michala v Jirchářích
Menší gotický kostel, jak už to bývá různě pře- a přistavovaný, nese hudební historii s mimořádnou událostí ( viz foto ) s osobností úctyhodného humanitního poslání.
Malý kostelík v centru Prahy se slušnou akustikou. Ale ta zima...
Nádherně rekonstruované historické místo. Luterská mše s Památkou Večeře Páně pod obojí. Šikovný mladý kněz.
Nyní sem příliš nechodím, neboť pečují o starého tatínka, který sem nechce. Ale byla jsem po dlouhé době a opět mi to dost pomohlo.
Velice zajímavý, malý, ale o to útulnější kostel patřící evangelické církvi augsburgského vyznání. Budova je jednou z pražských architektonických památek postavených v gotickém slohu. Kromě toho je také kulturním centrem pro pořádání řady mnohdy velice přitažlivých a zajímavých komorních kulturních akcí, zejména vystoupení různých hudebních těles a sborů. 😎🐧
Původní kostel sv. Michala stál už počátkem 12. století a sloužil zřejmě místnímu osídlení při knížecím dvoře nedaleko cesty spojující Pražský hrad s Vyšehradem. Poprvé je zmiňován v zakládací listině benediktinského kláštera v Kladrubech vydané knížetem Vladislavem roku 1115. V tomto roce se tu usadili benediktinští mniši a vybudovali zde osadu pro kolonisty s názvem Opatovice. Proto se dnes blízko kostela nachází ulice Opatovická. V roce 1348 byla osada zahrnuta do Karlova Nového Města a kostel fungoval jako ostatní farní kostely Nového Města. V roce 1369 byl zřejmě románský kostel stržen a nahrazen kostelem gotickým. Ten byl v roce 1387 rozšířen o severní boční loď a před rokem 1402 o jižní boční loď s východní kaplí. Při barokní přestavbě mezi lety 1717 – 1722 přibyla věž. Ve druhé dekádě 20. století prošla stavba regotizací a rekonstrukcí, od té doby je v podstatě v nezměněném stavu.
The original church of St. Michael stood at the beginning of the 12th century and probably served the local settlement at the princely courtyard near the road linking Prague Castle with Vyšehrad. It is first mentioned in the charter of the Benedictine monastery in Kladruby, issued by Prince Vladislav in 1115. This year the Benedictine monks built a settlement for colonists called Opatovice. That is why Opatovická Street is located near the church today. In 1348 the settlement was included in the New Town founded by Charles IV. and the church functioned like other parish churches of the New Town. In 1369 the Romanesque church was apparently pulled down and replaced by a Gothic church. It was extended in 1387 by a northern nave and before 1402 by a southern nave with an eastern chapel. During the Baroque reconstruction between 1717 - 1722 the tower was added. In the second decade of the 20th century, the building underwent regotization and reconstruction, since then it remains basically unchanged.
Jako u všech evangelických kostelů je to místo velmi skromné. Vnitřní výzdoba postrádá monumentálnost baroka či vzepětí gotiky. je to místo klidu. Když usednete do místní lavice, co se mi povedlo náhodou, doporučuji vám se na chvíli zastavit a spočinout. kdo ho jednou navštíví, ten se sem za modlitbou bude chtít vracet. Pokud poprosíte kněze, jenž vede mše, pozor někdy to jsou na rozdíl od katolického ritu i ženy, aby vás pustil dovnitř, nebude zklamán. Nebude zklamáni atmosférou. Doporučuji si jej prohlédnout aspoň při akci noc kostelů.
Kostel svatého Michala v Jirchářích v Praze je zajímavou historickou stavbou s bohatou minulostí. Nachází se v úzkých uličkách Nového Města, poblíž Národního divadla, a je relativně méně známý mezi turisty, ačkoliv jeho historický význam je nemalý.
První zmínky o kostele sahají do samého začátku 12. století, kdy byl postaven jako malý románský kostelík pro potřeby osady Opatovice, založené benediktinskými mniši na pozemcích svěřených knížetem Vladislavem I. V pozdějších letech, konkrétně ve druhé polovině 13. století, byl kostel přestavěn v gotickém stylu. Tato gotická přestavba zahrnovala jednolodní kostel s plochým stropem a lichoběžníkovým presbytářem, ke kterému byly později přistavěny další lodě.
V 16. století došlo k další významné přestavbě, kdy byly obě lodě s plochým stropem zaklenuty, což dalo kostelu jeho dnešní podobu. Po požáru v roce 1717, který kostel lehce poškodil, došlo k jeho baroknímu přepracování, včetně výstavby barokní kostelní věže.
Kostel sv. Michala prošel v průběhu své historie řadou změn majitelů a správců. Po rekatolizaci v roce 1621 ztratil svůj farní status a stal se filiálním kostelem. V roce 1787 byl kostel zrušen a později prodán do soukromých rukou. V roce 1791 byl prodán německým evangelíkům augsburského vyznání, kteří jej využívali jako modlitebnu až do druhé světové války, kdy přešel do rukou slovenské církve augsburgského vyznání.
Tento kostel je tak významným příkladem historického vývoje architektury a náboženského života v Praze, jeho architektonický styl odráží přestavby z různých období, od románského přes gotický a barokní styl až po regotizaci ve 20. století
Hezký gotický kostel s barokní věží, pěkně opravený, nyní augšpurský nebo jaký...
Malý, ale krásný kostel, připadá mezi evangelické kostely, které krášlí skromnost.
Moje srdcová a duchovní základna. Krásné prostředí a milí lidé, včetně duchovních.
Uzasna akustika. Prijemne zázemí. Nas sbor Kakofon i nasi divaci byli spokojeni. Dekujeme!!
Nadhera. Mne se libi pekna zahrada vedle. Rada si tam sednu a odpocinu. Je tam hladek a klid.
Možná právě komorností, ale přesto mi byl kostel velmi sympatický!
Topení pod lavicemi.
Místo ,kde hrával na varhany Albert Schwaizer
Doporučuji k návštěvě.
Moje žena a já jsme se zastavili na dnešní nedělní bohoslužbu. Byli jsme na pár dní na návštěvě krásného města Prahy. Pastor Dale měl dobře připravené inspirativní kázání. Dale a jeho žena byli tak laskaví, že nás po bohoslužbě přivítali. Ocenili jsme zajímavou lekci historie týkající se kostela. Vyměnili jsme si pozadí a uvědomili jsme si, že jsme všichni strávili nějaký čas v západní Africe. Bůh žehnej vaší službě.
Středně velký evangelický kostel, ve kterém se konají i Služby Boží ve slovenském jazyce, je ukryt v uličkách Prahy. O kostele byla vydána publikace o jeho historii a současnosti. Je až pozoruhodné, jaké rodinné soužití je tamních věřících. Toto místo by nemělo zůstat nepovšimnuto a mělo by se více vzpomínat a připomínat Slovensku, že ECAV na Slovensku má své místo iv Praze.
Please join the English speaking service at 11 a.m every Sunday, following the Augsburg confession and liturgy. Followed by coffee and chit chat after the service in our nearby hall. There's also a choir that needs additional tenor and soprano voices for the Slovak choir, they do sing some English favourites sometimes
(Přeloženo)
Připojte se k anglicky mluvící bohoslužbě každou neděli v 11 hodin po augsburské zpovědi a liturgii. Po bohoslužbě v naší nedaleké hale následuje káva a povídání. Existuje také sbor, který potřebuje další tenorové a sopránové hlasy pro slovenský sbor, občas zpívají některé anglické oblíbené
Malá anglicky mluvící kongregace, ale velmi přátelská. K bohoslužbám používá Lutheran Service Book. Po bohoslužbě určitě zůstaňte na kávu.
Účast na bohoslužbách v 11:00. Zpovědní kostel. Vřelí a vstřícní členové. Varhany byly vynikající a hrály nádhernou luterskou liturgii a biblické hymny.
Historický kostel v centru města. V kostele sídlí 3 luteránské sbory: slovensky, česky a anglicky mluvící.
Malý, roztomilý kostel v centru města.
Výstava tohoto překvapivého místa nedostála.
Kostel je krásný a útulný a hlavně lidé, kteří jej navštěvují, jsou skvělí
Navštíveno na prohlídce. Určitě se tam zúčastní bohoslužeb. Uvítání.
Krásný kostel, láskyplně restaurovaný po povodních v roce 2002.
Je velmi pěkný a má dobrou rezonanci pro zpěv.
Tak krásné
Dobře
Kontakt
Fotky
Kostel
Street view a 360
Videa
Vše