Recenzí Kostel Nejsvětější trojice. (Kostel) v Praha (Praha).
Kostel Nejsvětější trojice
Trojická 398/17, 128 00 Nové Město, Česko
Popis
Informace o obchodě Kostel Nejsvětější trojice, Kostel v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Recenze Kostel Nejsvětější trojice
V. P.
Typický příklad toho, jak i prostá sakrální stavba může působit nádherně a majestátně. Na místě dnešního kostela stála už ve 14. století gotická kaple zasvěcena pravděpodobně sv. Antonínu nebo Ondřejovi. Sloužila obyvatelům dávno zaniklé obce Podskalí, která je poprvé zmiňována k roku 1198, ale je zřejmě mnohem starší. Obživa zdejších obyvatel byla spojena hlavně s nedalekou řekou Vltavou. V roce 1348 se stalo Podskalí součástí Nového Města. K roku 1358 je kaple doložena jako svatostánek zdejších řemeslníků, zejména těch zaměstnaných výstavbou nedalekého kostela Panny Marie na Slovanech. Za husitských válek byla vypálena, během rekonstrukcí kolem roku 1463 pak bylo změněno zasvěcení Nejsvětější Trojici. Dnešní podoba kostela vychází z barokních přestaveb. Během asanace Podskalí na přelomu 19. a 20. století byl tento kostel jednou z mála budov, které nebyly zbourány. Hlavní portálový oltář z konce 17. století je zasvěcen Nejsvětější Trojici a je doplněn soškou Pražského jezulátka ve zlacené skříni. Severní stěna kostelní lodi je osazena bočními oltáři Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Anny. Jižní stěnu zdobí oltář sv. Jana Nepomuckého a Panny Marie Královny. V podlaze kostela je zasazeno několik náhrobních kamenů z 16. – 18. století, nejzajímavější z roku 1585 patří lékaři Václavovi.
A typical example of how even a simple sacral building can look beautiful and majestic. On the site of today's church a Gothic chapel stood in the 14th century, dedicated probably St. Antonín or Ondřej. It served the inhabitants of the extincted village of Podskalí, which was first mentioned in 1198, but is probably much older. The livelihood of the local inhabitants was connected mainly with the nearby Vltava river. In 1348 Podskalí became part of the New Town. In 1358, the chapel was documented as a shrine for local craftsmen, especially those employed by the construction of the nearby Church of the Virgin Mary at Emauzy. It was burnt down during the Hussite wars and during the reconstruction around 1463 the consecration was changed to the Holy Trinity. The present appearance of the church is based on Baroque reconstructions. During the redevelopment of Podskalí at the turn of the 19th and 20th centuries this church was one of the few buildings that were not demolished. The main portal altar from the end of the 17th century is dedicated to the Holy Trinity and is complemented by a statue of the Infant Jesus of Prague in a gilded cupboard. The northern wall of the nave is fitted with side altars of the Immaculate Conception of the Virgin Mary and St. Anna. The south wall is decorated with the altar of St. John of Nepomuk and the Queen Virgin Mary. Several tombstones from the 16th - 18th centuries are set in the church floor, the most interesting dates back to 1585 and belongs to the doctor Václav.
J. G.
Impozantní stavba která má až magické kouzlo starých sakrarnich staveb. Svojí polohou nedaleko bajneho Vyšehradu určitě přispívá k celkovému dojmu této zajímavé stavby. Bohužel interiér kostela lze obdivovat jen některé dny,které jsou pro veřejnost určeny. Génius loci tohoto místa určitě zaujme i jeho velice zajímavé okolí.
V. H.
Kostelík je dočasně uzavřen.Ale to nezabranilo tomu,si tam představit v dubnu v roce 1923 moji babičku s dědou na svatbě!!!
E. G.
Nádherné místo s úžasným celebrujicim paterem.
J. B.
Krásný zážitek z akce noc kostelů
М. С.
(Přeloženo) Na jih od kláštera Emmausky, na ulici Troyskaya, se tyčí malý kostel pojmenovaný podle Nejsvětější Trojice. Historie tohoto chrámu je neoddělitelně spjata se samotným klášterem.
Podle pověsti byl kostel Nejsvětější Trojice postaven v roce 1353 na místě, kde kdysi stál kostel sv. Ondřeje.
Řemeslníci zaměstnaní při stavbě kláštera Emmaus, ve svém volném čase pracovali zdarma a stavba kostela Nejsvětější Trojice. Proto, když náhle slyšíte od místních obyvatel, že se jedná o kostel "všech řemeslníků", nebuďte překvapeni - to je, jak si lidé vzpomínají na vzpomínku na nezajímavou práci řemeslníků. Je třeba poznamenat, že stavba kostela Nejsvětější Trojice nebyla utracena ani penny, protože dělníci vzali veškerý stavební materiál ze staveniště kláštera.
Během husitských válek, v roce 1420, byl zničen chrám Nejsvětější Trojice. Teprve se začátkem míru se dokázal zotavit. Chrám se stal centrem jedné z nejchudších pražských farností a bylo možné ji udržet v dobrém stavu s velkými obtížemi. Nejvýznamnější dary na její údržbu byly vybírány pouze na svátek, kdy se do chrámu vrhli poutníci z jiných částí Prahy.
V 18. století proběhlo několik pokusů o uvedení stavby do pořádku. V letech 1728-1729 byla rozšířena loď kostela. V roce 1751 byla k ní připojena kaple Golgota. V letech 1781-1782 byla postavena osmiboká sakristie a nová zvonice. V důsledku toho byla do konce století budova kompletně zrekonstruována a její vzhled získal barokní prvky. V roce 1871 byla vestibul postavena před vchodem do kostela, který dával stavbu a stručnost.
(Původní)
К югу от Эммауского монастыря, на улице Тройской, возвышается небольшая церквушка, нареченная в честь Пресвятой Троицы. История этого храма неразрывно связана с самим монастырем.
Согласно легенде костел Пресвятой Троицы был построен в 1353 году на месте, где некогда стояла церковь святого Андрея.
Ремесленники занятые в строительстве Эммаусского монастыря, в свободное от работы время совершенно бесплатно трудились и над возведением костела Пресвятой Троицы. Поэтому, когда вы вдруг услышите от местных жителей, что это костел "всех ремесленников", не удивляйтесь, - так в народе запечатлена память о бескорыстном труде мастеров. Следует отметить, что на строительство костела Пресвятой Троицы не было потрачено ни гроша, так как весь строительный материал рабочие брали со стройки монастыря.
Во время гуситских войн, в1420 году, храм Пресвятой Троицы был разрушен. Лишь с наступлением мирного времени его удалось восстановить. Храм стал центром одного из беднейших приходов Праги, и поддерживать его в должном состоянии удавалось с большим трудом. Самые значительные пожертвования на его содержание удавалось собрать только в престольный праздник, когда к храму стекались паломники из других районов Праги.
В 18 веке было предпринято несколько попыток привести здание в порядок. В 1728-1729 годах был расширен неф костела. В 1751 году к нему была пристроена Голгофская часовня. В 1781-1782 годах - сооружена восьмиугольная ризница и новая колокольня. В итоге к концу века здание было полностью отремонтировано и его внешний вид приобрёл некоторые барочные черты. В 1871 году перед входом в костёл был построен вестибюль, что придало зданию объём и лаконичность.
L.
(Přeloženo) Malý a krásný kostel s věží ve tvaru žárovky.
(Původní)
Pequeña y bellísima iglesia con su torre en forma de bulbo.
Y. R.
(Přeloženo) Pěkný
(Původní)
Красиво
M. R.
A. D.