Recenzí Hřbitov Malvazinky. (Zahradník) v Praha (Praha).
Popis
Informace o obchodě Hřbitov Malvazinky, Zahradník v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Otevírací doba Hřbitov Malvazinky
Pondělí
8–17
Úterý
8–17
Středa
8–17
Čtvrtek
8–17
Pátek
8–17
Sobota
8–17
Neděle
8–17
Recenze Hřbitov Malvazinky
Prostě hřbitov, možnost použít WC za 10Kč. Parkování za 5Kč. Květinářství před hřbitovem.
Krásný, klidný a dobře udržovaný hřbitov, dnes známější hlavně díky hrobu Karla Gotta. Ale i kromě toho je zde spousta nádherných a zajímavých hrobek a pár známých osobností.
Místní hřbitov je nyní lákadlem především díky nezapomenutelnému Karlu Gotovi. To byl i cíl. Na místě zjištěno, že jde o udržovaný velký hřbitov, kde jsou pohřbeni i významné osobnosti. Škoda, že není nějaký informační panel o historii a významných osobnostech zde pohřbených.
Hřbitov Malvazinky svou rozlohou (7,58 ha), více než 9 tisíci hrobovými i urnovými místy i počtem pohřbených (54 468), patří mezi největší hřbitovy v Praze. Místo posledního odpočinku celé řady osobností kultury, průmyslu, sportu i lékařství. Založen byl v roce 1876 podle návrhu Antonína Viktora Barvitia v místech, kde se nacházely bývalé vinice a hospodářské usedlosti malostranského měšťana Tomáše Malvazyho. Dominantou hřbitova je novorománský kostel sv. Filipa a Jakuba postavený v letech 1894 až 1896, který je dnes kulturní památkou.
Jedno z mála klidných míst v Praze vybízí k procházce i zamyšlení nad naší pomíjivostí.
Navštívili jsme hrob Karla Gotta, krásný starý hřbitov v přírodním amfiteátru s kostelíkem. Je zde spoustu hrobů významných osobností, hezká odpolední procházka
Kdo píše názory na hřbitovy? Ten kdo má rád ticho zpěv ptáků chvíli samoty mezi tisíci pomníčků a pomníků co nutí k zamyšlení o smyslu života a také ten kdo život miluje a miluje dál ty kteří již odešli. Malvazinky to všechno mi mohou dát. Tolik významných lidí má zde věčný odpočinek stojí za to se vybavit prúvodcem a projít se hřbitovem - legendy historie smyšlenky báje se střídají. A hrobky a sochy jsou umělecká díla. Jeden víkend stojí za to pozorně prohlédnout si hřbitov stojí za to
Když jsem požádal o elektronickou fakturaci, bylo mi sděleno:
"To lze pouze pro občany žijící v zahraničí".
Jelikož nehodlám platit za nějakou službu na 10 let dopředu,
využívám roční platby.
Postup je následující:
SPH vám pošle nejdříve poštou fakturu na zaplacení roční částky.
Po jejím uhrazení vám pošlou poštou novou roční smlouvu.
A vy ji podepsanou musíte opět poštou odeslat zpět.
Probuďte se do 21. století.
Fakturu umožněte posílat e-mailem.
Smlouvu s vašim elektronickým podpisem mi pošlete do datové schránky.
A já ji (i z mé strany podepsanou) pošlu datovou schránkou zpět.
Moc pěkný hřbitov, avšak nastal podzim, všude samé listí, že není vidno náhrobní kameny. Snaží se to odklízet, ale nějak to nestíhají. Chtělo by to zaměstnat další zahradníky na úklidové práce. Jinak moc pěkný, rozsáhlý krchov. Všude samé sochy, zkrátka občas, když mám tudy cestu, procházím se pokaždé jinou cestou, a prohlížím si to zde. Je to tu pěkné, procházka tudy se vyplatí
Dobře udržovaný hřbitov, historické hrobky významných lidí (dr. Janský), některé po adapatci, opravený kostel sv. Filipa Jakuba.
Je to místo posledního odpočinku mých rodičů, prarodičů a příbuzných.
Pozemky hřbitova dříve patřily k usedlosti pražského měšťana Tomáše Malvazy, založené roku 1628 na místě bývalé vinice. Odtud tedy pochází název. V roce 1875 je zakoupila smíchovská obec. Návrh řešení a úpravu hřbitova vypracoval architekt Antonín Barvitius (1823–1901), autor kostela sv. Václava na Smíchově, dnes již neexistující budovy Těšnovského nádraží v Praze, budovy smíchovské radnice, nebo Lannovy vily. Hřbitov byl vysvěcen 31. prosince 1876, kdy tu zároveň proběhl i první pohřeb. Pohřebiště bylo dvakrát rozšířeno, naposled roku 1897. Se svou rozlohou 7,58 hektarů patří mezi největší pražské hřbitovy. V současné době je tu 13 380 hrobových míst. U hlavní brány stojí nádherný 6 metrů vysoký, raně barokní sloup se slunečními hodinami, z roku 1675.
The land of the Malvazinky cemetery used to belong to the homestead of the Prague burgher Tomáš Malvaza, founded in 1628 on the site of a former vineyard. Hence the name. In 1875 they were bought by the municipality of Smíchov. The design and modification of the cemetery was prepared by the architect Antonín Barvitius (1823–1901), the author of the church of St. Václav in Smíchov, the now non-existent building of Těšnov Railway Station in Prague, the building of the Smíchov Town Hall, or Lanna's Villa. The cemetery was consecrated on December 31, 1876, when the first burial took place here. The burial ground was expanded twice, most recently in 1897. With its area of 7.58 hectares, it is one of the largest cemeteries in Prague. At present, there are 13,380 grave sites. At the main gate a beautiful 6 meter high, early Baroque column with a sundial stands, from 1675.
Důstojné místo pro našeho Génia Mistra minulého a tohoto století prostě Zlatý hlas z Prahy Pana KARLA GOTTA
Velký hřbitov podle mě nic moc upravený.
Moc velký hřbitov, ale se spoustou stromů.
Smutné místo o přemýšlení nad životem
Krásný hřbitov, ale trochu zanedbaný.
Místo posledního odpočinku K. Gott, E. Pilarová.
Opravený kostelík, hřbitov udržovaný, uklízený.
Překrásný hřbitov.
Zadní část hezčí, než ta u vstupu.
Krásný hřbitov, romantické i důstojné
Hřbitov.... od teď I s Karlem G.
Místo pokory,klidu,lásky ke všem lidem...
♥️🌹
Pěkné
místo klidného odpočinku
Krásná ponurá nálada
Úžasné místo
Naším přáním během pobytu v Praze bylo navštívit hrob Karla Gotta. Hřbitov nás zklamal. Nikdy bychom nečekali, že na tak neudržovaném hřbitově najdeme hrob Karla Gotta. (Hrob Karla Gotta a dalších osobností je samozřejmě vyloučen)
Při návštěvě hrobu p. Gotta jsme odešli zklamaný.
Starověký hřbitov. Ještě jsem nezanechal recenzi na hřbitov...
Je to krásné a to nejdůležitější, co se mi na hřbitovech líbí, je to, že mě nutí přemýšlet o nejdůležitějších otázkách.
Třeba se bude líbit i vám.
Mimochodem, jsou zde celé rodinné krypty, možná to někoho zaujme.
Místo, kde je respekt k ostatním.
tichy a stary hrbitov
Chodím kolem
Kontakt
Fotky
Exteriér
Street view a 360
Videa
Vše