Recenzí Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze. (Překladatel) v Praha (Praha).
Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze
Vlašská 19, 118 00 Malá Strana
Popis
Informace o obchodě Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Překladatel v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Otevírací doba Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze
Pondělí
8:30–12
Úterý
8:30–12
Středa
8:30–12
Čtvrtek
8:30–12
Pátek
8:30–12
Sobota
Zavřeno
Neděle
Zavřeno
Recenze Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze
Historie na vás dýchá na každém kroku, nádherné prostory.
V Lobkovickém paláci na Malé Straně sídlí německé velvyslanectví od roku 1974, tehdy byly znovu navázány diplomatické vztahy mezi Československem a tehdejší SRN. Ambasáda byla v létě a na podzim roku 1989 místem exodu východních Němců, kteří sem utíkali v naději, že se přes ni dostanou do vysněného západního Německa. To se stalo 30. září 1989.
The German Embassy has been based in the Lobkowicz Palace in Malá Strana since 1974, when diplomatic relations between Czechoslovakia and the then Germany were re-established. The embassy was the site of the exodus of the East Germans in the summer and fall of 1989, hoping to get through it to their dreamed West Germany. That happened on September 30, 1989.
V den 30. Výročí pádu berlínské zdi jsem čekal nějakou akci....no asi je to už dávno...:(
Čas od času je palác se zahradou zpřístupněn v rámci dne otevřených dveří.
Skvělá úroveň jednání. Proobčanské chování. Rychlost vyřízení.
Na tomto místě začla cesta nového jednotného Německa.
Velice příjemný a ochotný personál
Rychle a slusne vyrizeni
Samozřejmě jsme se tam museli zastavit při naší první návštěvě Prahy, prvotřídního historického místa. Kdo nemá před očima obrázky doby znovusjednocení?
Impozantní budova na špičkovém místě nedaleko Pražského hradu.
Vzadu je proluka v plotě s výhledem na rozlehlou zahradu a slavný Genscher balkon.
Domluvit se na schůzce je trochu složité, ale pokud se ráno zkontrolujete, je velká šance, že místo najdete. Personál je úžasný. Rychle odpovídejte na e-maily. Velmi milé a zdvořilé osobně, velmi užitečné. Celý proces je super rychlý. Nejlepší zkušenost s ambasádou, jakou jsem kdy měl.
Skvělé místo německo-německé historie. Samozřejmě se nemůžete jen tak dostat dovnitř, pokud nemáte problém, ale aspoň je napadlo odstřihnout kus živého plotu na plotě, abyste se mohli vplížit do zahrady.
Krásná budova, samozřejmě obtížně nebo dokonce nemožná pro veřejnost. U vchodu dostanete leták a popis, jak se dostat na „Genscher Balcony“. Přišli jsme k vám, abychom vás informovali, že váš dnešní odjezd...🎊🎉🎊🎉🎊🎉
Bohužel, zadní část je právě renovována 🤷♂️ Německá důkladnost pravděpodobně 😏.
Historická budova a samozřejmě silně monitorovaná na německé ambasádě Rozhodně jsem se chtěl podívat, jaká je situace s budovou.
Pěkný dům, pěkné město a zase našli mého kamaráda. Malý negativní bod, být vstávání brzy v 9:30 nebylo tak skvělé. Uvidíme se příště!
Velkolepá budova s velkou historií. Vysvětlení na tabuli je bohužel dost krátké. Tady by se dalo lépe vysvětlit, co se tenkrát na balkóně dělo, jak to vzniklo a snad pár obrázků z archivu.
Kousek německé historie v Praze! Bohužel nepřístupné veřejnosti.
Ale u vchodu je dobře popsáno, jak se můžete podívat na zahradu a „Genscher Balcony“! (Do kopce podél zdi, nejprve doleva kolem hřiště, pak doleva do lesa podél plotu)
Tohle je německá ambasáda, a co bylo trochu divné, bylo, že na přední straně vyvěsili nápis něco jako 'držení zbraní je zakázáno'... Wow!!!!
Je legální držení zbraní v ČR Co to je?
Krásný dům a kus německé historie.
Nikdy jsem na žádném státním úřadě neviděl tak užitečné lidi. Celý proces byl hladký a velmi rychlý. Každý, koho jsem tam potkal, mluví plynně anglicky.
Velmi pěkná budova a rozhodně historické místo německé historie.
Lobkovický palác, dříve Palác Přehořovských z Kvasejovic, je barokní stavba ve Vlašské ulici 347/19 v Praze. Spolu s přilehlou Lobkovickou zahradou je chráněn jako kulturní památka. V zámku sídlí velvyslanectví Spolkové republiky Německo. Barokní palác postavil na místě bývalého pivovaru Strahovského kláštera a domu „U tří mušketýrů“ po roce 1702 hrabě František Karel Přehořovský z Kvasejovic (1645–1723) podle návrhu architekta Giovanniho Battisty Alliprandiho. Kvůli dluhům byl však palác roku 1713 vydražen. Od roku 1753 byl palác v majetku rodu Lobkoviců; byla pražská centrála jejich pobočky v Hoříně-Mělníku. Po požáru v roce 1769 byl jeho úpravou pověřen architekt Ignác Palliardi a palác získal konečnou podobu přístavbou horního patra. V kupolovém sále paláce koncertovali například Ludwig van Beethoven a Carl Maria von Weber.
V roce 1927 prodali Lobkovicové objekt (bez nábytku) československému státu, který jej zakoupil pro potřeby ministerstva školství a národní osvěty. Později zde sídlil Památkový úřad, Slovanský ústav, Archeologický ústav, Orientální ústav, Masarykova pracovní akademie a další instituce. Od léta 1945 zde působila Vysoká škola politická a od roku 1949 v paláci několik let sídlí čínská ambasáda. Podle něj zde byl do konce 60. let Institut politiky a ekonomiky a poté palác sloužil ministerstvu zahraničí ČSR jako administrativní budova pro řízení služeb diplomatického sboru.
Od roku 1974, kdy byly obnoveny diplomatické styky mezi Československem a Spolkovou republikou Německo, je zámek sídlem německého velvyslanectví. Areál Lobkovického paláce tvoří hlavní budova s pozoruhodnými uličními a zahradními fasádami, dále zahrada se sochařskou výzdobou a budova bývalé oranžerie, kde zůstala původní Sala Terrena. V interiéru hlavní budovy jsou cenné malby, sochy a štuková výzdoba a zachovaly se některé řemeslné prvky. V roce 1989 přicestovaly do Prahy desetitisíce občanů tehdejší Německé demokratické republiky, kteří se rozhodli požádat o azyl na západoněmecké ambasádě a získat povolení k cestě do NDR. Byli ubytováni ve stanech na zahradě velvyslanectví. Tehdejší federální ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher oznámil 30. září 1989 uprchlíkům z balkonu Lobkovického paláce, že jim bude umožněna cesta na svobodu.
Socha „Quo vadis“ (Trabant) od Davida Černého, jejíž originál je uchován ve sbírce Fóra pro soudobé dějiny v Lipsku, připomíná události roku 1989. Ambasáda má také krásnou zahradu, která je vidět přes zadní plot ambasády.
Fantastický zážitek. Velmi zdvořilý, přátelský a efektivní
Jako Němec musíte toto místo alespoň jednou navštívit. Vždyť se tu psaly německé dějiny! Na stránky se dostanete pouze přímo po předchozí registraci. U vchodu je ale přesně popsáno, jak se dostat za ambasádu, odkud máte dobrý výhled do okolí a snadno si dovedete představit, jaký chaos tam musel panovat...
(Přeloženo) Velkolepá budova!
Velvyslanectví Německa v České republice (německy Deutsche Botschaft Prag; česky Německé velvyslanectví v Praze) sídlí na adrese Vlašská 19 (dříve Wälsche Spitalgasse) na Malé Straně v Praze, hlavním městě České republiky.
Po navázání diplomatických styků mezi Západním Německem a Československem v roce 1973 se jeho velvyslanectví nacházelo ve velkém paláci Lobkowicz. Tento barokní palác s rozlehlými zahradami, dokončený v roce 1707, patřil v roce 1757 šlechtickému rodu Lobkowiczů a v roce 1927 jej prodal československému státu.
V předvečer pozdvižení ve východní Evropě v roce 1989 se palác stal cílem mnoha východoněmeckých uprchlíků, kteří dorazili do Prahy, přelézali ploty a tábořili na nádvořích. Od otevření velvyslanectví v roce 1974 se tam ukrývala malá skupina lidí a v září se jejich počet rozrostl na tisíce, což způsobilo vážné problémy se zásobováním a hygienou.
Západoněmecká vláda se zapojila do zákulisních jednání s východoněmeckými úřady a Sovětským svazem o tom, jak zhoršující se situaci vyřešit. Večer 30. září 1989 vyšel ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher na balkón, aby oznámil dosaženou dohodu o odchodu uprchlíků do západního Německa. Dav jásal Ausreise (odjezd). Tato událost znamenala důležitý okamžik v německých dějinách.
Více východoněmeckých občanů uprchlo z ambasády v týdnech předtím, než východoněmecké úřady 3. listopadu uzavřely hranici s Československem. Československé úřady nakonec vzdaly trpělivost a všechny východní Němce poslaly přímo do západního Německa. Otevřeli tak období železné opony studené války. V zahradě velvyslanectví se nachází zlatá plastika východoněmeckého vozu Trabant připomínající tyto události.
Po pádu Berlínské zdi 9. listopadu 1989 Češi úspěšně provedli sametovou revoluci.
(Původní)
氣派宏偉的建築啊!
德國駐捷克大使館(德語:Deutsche Botschaft Prag;捷克語:Německé velvyslanectví v Praze)位於捷克共和國首都布拉格小城區弗拉斯卡街(Vlašská)19號(舊名Wälsche Spitalgasse),是德國在該國設置的外交代表機構。
1973年西德和捷克斯洛伐克建立外交關係後,其大使館設在規模宏大的洛布科維茨宮(Palais Lobkowicz)。這座帶有大花園的巴洛克宮殿完成於1707年,1757年歸屬貴族洛布科維茨家族,1927年將其出售給捷克斯洛伐克國家。
在1989年東歐劇變前夕,這座宮殿成為已經抵達布拉格的眾多東德難民的目的地,他們翻越籬笆,在庭院內露營。自從1974年這座大使館開放時,就有一小群人藏身此處,到9月其數量已經增加到數千人,引起嚴重的供應和衛生問題。
西德政府與東德當局和蘇聯進行幕後談判,商討如何解決日益惡化的狀況。1989年9月30日晚上,外交部長漢斯-迪特里希·根舍到陽台上宣布達成的協議,同意讓這些難民前往西德。人群發出歡呼Ausreise(出發)。這一事件標誌著德國歷史上一個重要的時刻。
在11月3日東德當局關閉與捷克斯洛伐克的邊境之前的幾周內,有更多的東德公民逃進了這座大使館。最終捷克斯洛伐克當局放棄了耐心,讓所有東德人直接前往西德。因此,他們打開了冷戰時期的一段鐵幕。在這座大使館的花園,有一輛東德衛星牌(Trabant)汽車的金色雕塑,用來紀念這些事件。
1989年11月9日柏林圍牆倒塌後,捷克人成功地進行天鵝絨革命。
Dobrodružství s rybářským lístkem bylo nakonec vyřešeno díky aktivní spolupráci ambasády.
Přes přípravu se nám na místě ani v Praze 4 dny nepodařilo získat turistický rybářský lístek. Až když jsme večer poslali e-mail na ambasádu a druhý den byly místní úřady informovány o zákonných změnách, zjevení bylo tam.
Toto velmi zvláštní místo pro naši historii.
Historicky významné místo pro německé dějiny. Stojí za to odbočit, pokud navštívíte Hradčany (Pražský hrad). Návštěvy webu však musí být registrovány. Ale stačí pohled zvenčí.
Kompetentní, přátelské rady v každém ohledu, byl jsem mile překvapen. Přejeme zaměstnancům ambasády vše nejlepší a hodně úspěchů
Je velmi dobře, že ambasáda ukazuje cestu za budovu, odkud je vidět na Genscherův balkon a část zahrady. Škoda jen, že do budovy je povolena návštěva pouze předem přihlášeným skupinám.
Byli jsme asi před 2 týdny v Praze...a měli jsme malý problém...kde nám pan Neumann pomohl...a byl také velmi přátelský!!...Velká poklona jim také! milá paní ve dveřích, která tam měla službu...super si s ní česky pokecal!!...s pozdravem z Kolína...do Prahy👍
Líbí se mi a oceňuji své zkušenosti na konzulátu, zejména o komunikaci jak fyzicky, tak emailem.
Velmi krásné místo prodchnuté historií, čirá husí kůže
Surrealistické historické místo. Jděte na dvorek a podívejte se na balkon, kde Genscher řekl: "Dnes jsme za vámi přišli, abychom vám řekli, že dnes odjíždíte."
Zúčastnil jsem se v rámci Česko-německého dne vodíku.
Zvenčí vypadá skvěle. Působivé, když si uvědomíte, že se zde psaly německé dějiny.
Je to místo, kde pro Německo začala nová éra. Objížďka po návštěvě Hradčan se vždy vyplatí.
Opravdu krásná a především historická budova ambasády uprostřed Prahy. :-)
Ze zahrady velvyslanectví málo k vidění. Ale popisováno jako historické místo.
I v džungli byrokracie stále můžete najít lidi se srdcem. Díky za to!
Působivé stát na balkóně, kde Genscher vyhlásil Velkou svobodu
Bohužel do nich nemáte povolen vstup.
Pěkná zahrada s hudebním altánem, profesionální personál.
Přátelští lidé pro německou ambasádu. Ano, jsem překvapen!
Krásný detail na předních dveřích.
Super
Pocit husí kůže na historickém místě
německé velvyslanectví
Kontakt
Fotky
Nejnovější
Street view a 360
Videa
Vše