Recenzí Příběh Pražského hradu. (Muzeum) v Praha (Praha).
Příběh Pražského hradu
nám. U Svatého Jiří, 119 00 Praha 1-Hradčany
Popis
Informace o obchodě Příběh Pražského hradu, Muzeum v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Otevírací doba Příběh Pražského hradu
Pondělí
9–16
Úterý
9–16
Středa
9–16
Čtvrtek
9–16
Pátek
9–16
Sobota
9–16
Neděle
9–16
Recenze Příběh Pražského hradu
T. V.
Expozice ve Starém královském paláci seznamující s historií Pražského hradu. ☺
M.
Stálá expozice o historii Pražského hradu.
D. R.
moc pěkné
M. Z.
Dozvíte se vše o Pražském hradu.
M. K.
stojí za návštěvu
Y. Ş. (.
Významné místo pro národní dějiny Čechů. Navštívili jsme, protože to bylo zahrnuto v lístku. I když to pro nás nedává smysl, naši čeští bratři jsou přiváženi ze škol na zájezdy.
V. T.
(Přeloženo) Pražský hrad (česky Pražský hrad) je opevněný komplex nacházející se v hlavním městě České republiky z 9. století, od roku 1918 oficiální rezidence prezidenta České republiky [1].
Pražský hrad stojí na jednom z devíti kopců, na kterých je vystavěna česká metropole. Bylo to první obydlené jádro města. S rozlohou téměř 70 000 metrů čtverečních je největším jednolodním hradem na světě. [2] Oblast kolem hradu se nazývá Hradčany, neboli Hradní čtvrť.
Původně se skládal z dřevěných budov a opevnění; první postavenou kamennou stavbou (884 n. l.) byl kostel Panny Marie, postavený na příkaz prvního křesťanského knížete v Čechách Bořivoje I. Z této stavby dnes zbyly jen základy. V románském období byl postaven klášter a bazilika San Giorgio, královský palác, opevnění a zděné věže, a co je důležitější, San Wenceslaus postavil rotundu obsahující ostatky města San Vito (jemu zasvěcené). katedrála. Rotundu o několik století později nahradila bazilika se dvěma apsidami.
V období gotiky nařídil císař Karel IV. postavit novou, grandiózní gotickou katedrálu, která nahradila románskou baziliku. Stavba začala v roce 1344 a pracoval na ní nejprve Francouz Mathieu d'Arras, poté Němec Petr Parléř a jeho synové. Stavba byla přerušena husitskými válkami na počátku 15. století a dokončena byla až v letech 1871 až 1929. Z gotiky pochází také přestavba Královského paláce, kdy vznikl nádherný Vladislavský sál. Protagonisty pražské renesance byli panovníci Ferdinand I. Habsburský, který nechal postavit palác Belveder a jeho italské zahrady, a především Rudolf II. Habsburský, který svůj dvůr přestěhoval z Vídně do Prahy a učinil jej jedním z nejbohatších a nejbohatších. a nejznámější na evropském kontinentu. Na zámek povolal intelektuály, alchymisty a evropské umělce, od kterých si objednal více než 4000 děl do svých sbírek. Ty byly bohužel v následujících stoletích rozptýleny.
V období renesance vznikly Lobkowiczký palác a Rožmberský palác, dnes Ústav šlechtičen. K dalším významným změnám došlo ve 2. polovině 18. století, kdy císařovna Marie Terezie sjednotila budovy s výhledem na tři nádvoří komplexu a dodala jim jednotný a impozantní vzhled. V devatenáctém a dvacátém století zažil hrad, stejně jako město, období znovuzrození: byla dokončena katedrála sv. Víta, různé budovy, které ji tvoří, byly restaurovány a dostaly současnou dispozici díky pracím Slovince Jože Plečnika.
Od 11. března 2020 budou otevřeny pouze památky okruhu B (Starověký královský palác včetně Vladislavského sálu, Bazilika sv. Jiří, Zlatá cesta a Katedrála sv. Víta). Otevřená zůstane také Velká jižní věž katedrály.
Kromě toho bude otevřena výstava Portét v Čechách (České portréty přes dvě století).
Ostatní stálé památky a expozice (Pokladnice katedrály sv. Víta, Historie Pražského hradu a Rožmberský palác) budou až do odvolání uzavřeny.
(Původní)
Il castello di Praga (in lingua ceca Pražský hrad) è un complesso fortificato ubicato nella capitale ceca risalente al IX secolo, dal 1918 residenza ufficiale del Presidente della Repubblica Ceca.[1]
Il castello di Praga sorge su una delle nove alture su cui si sviluppa la capitale ceca. Fu il primo nucleo abitato della città. Con una superficie di quasi 70.000 metri quadrati è il più grande castello a corpo unico del mondo.[2] La zona dei dintorni del castello prende il nome di Hradčany, o quartiere del Castello.
Originariamente era costituito da edifici e fortificazioni in legno; il primo edificio in pietra ad essere costruito (884 d.C.) fu la chiesa della Vergine, eretta per volere del primo principe cristiano di Boemia: Borivoj I. Di questo edificio oggi restano solo le fondamenta. In epoca romanica vennero costruiti il convento e la basilica di San Giorgio, il Palazzo Reale, le fortificazioni e le torri in muratura e, cosa più importante, San Venceslao fece erigere la rotonda contenente i resti di San Vito (a lui dedicata), la cattedrale della città. La rotonda fu sostituita da una basilica a due absidi pochi secoli dopo.
Durante il periodo gotico l'imperatore Carlo IV ordinò la costruzione di una nuova, grandiosa cattedrale gotica che sostituisse la basilica romanica. La costruzione iniziò nel 1344 e ad essa lavorarono prima il francese Mathieu d'Arras, poi il tedesco Peter Parler e i suoi figli. La costruzione si interruppe a causa delle guerre hussite ad inizio '400 e fu terminata solo fra il 1871 ed il 1929. Al periodo gotico risale anche la riedificazione del Palazzo Reale, con la realizzazione della meravigliosa Sala Vladislao. I protagonisti del Rinascimento praghese furono i sovrani Ferdinando I d'Asburgo, che fece costruire il Palazzo del Belvedere e i relativi giardini all'italiana, e soprattutto Rodolfo II d'Asburgo, che trasferì la sua corte da Vienna a Praga e la rese una delle più raffinate, ricche e rinomate nel continente europeo. Egli chiamò al castello intellettuali, alchimisti e artisti europei, ai quali commissionò più di 4000 opere per le sue collezioni. Queste furono purtroppo disperse nei secoli successivi.
Nel periodo rinascimentale furono edificati il Palazzo Lobkowicz e il Palazzo Rozmberk, noto oggi come Istituto delle Nobildonne. Altre modifiche rilevanti furono effettuate nella seconda metà del XVIII secolo, quando l'imperatrice Maria Teresa fece unificare gli edifici affacciati sulle tre corti del complesso dando loro un aspetto uniforme e imponente. Nel XIX e nel XX secolo il castello, come la città, visse un periodo di rinascita: venne completata la Cattedrale di San Vito, furono restaurati i vari edifici che lo compongono e gli venne dato l'attuale assetto planimetrico grazie ai lavori dello sloveno Jože Plečnik.
Solo i monumenti del Circuito B saranno aperti dall'11 marzo 2020 (Antico Palazzo Reale tra cui la Sala Vladislav, la Basilica di San Giorgio, la Via d'oro e la Cattedrale di San Vito). Anche la Grande Torre meridionale della cattedrale rimarrà aperta.
Inoltre, sarà aperta la mostra Portét v Čechách (Ritratti cechi oltre due secoli).
Altri monumenti e mostre permanenti (Tesoro della Cattedrale di San Vito, Storia del Castello di Praga e Palazzo Rosenberg) saranno chiusi fino a nuovo avviso.
v. k. g.
V této budově je rampa, takže by se dalo jezdit na koni.
K.
Na Pražský hrad se lze dostat různými způsoby, ale doporučuji jet tramvají č. 22/23 a vystoupit na PRAŽSKÉM HRADU: nebudete tak stát ve frontách a nebudete muset zdolávat žádné schody ani stoupání!
Šel jsem v 10:20 a přede mnou byli jen dva lidé!
Dostanete se na nádvoří, kde si můžete zakoupit vstupenky na informačních místech.
Doporučuji okruh B (informace jsou v italštině)
jehož součástí je katedrála svatého Víta, Starý královský palác, bazilika svatého Jiří, Zlatá ulička a věž Daliborka.
Katedrála je ta, která si zaslouží ze všech nejvíc! Do určitého bodu můžete vstoupit zdarma.
Každá atrakce má turnikety, kde si můžete naskenovat vstupenku.
Zlatá ulička také stojí za návštěvu, ale je to velmi úzký prostor, takže si ho užijete více, když je méně lidí.
Po návštěvě věže Daliborka vyjděte ven a jděte na terasu.
Chtěli jsme vidět střídání stráží na Hradčanském náměstí, tak jsme se vrátili (z terasy jděte do kopce a přijeďte vedle baziliky sv. Jiří).
Z Hradčanského náměstí jsme sešli po schodech dolů a pokračovali v návštěvě Malostranského!
M. S.
Je to úžasná budova, která stojí za návštěvu, abyste se dozvěděli o historii Pražského hradu a má pěkné dekorativní malby
D. U. (.
Uvnitř trochu prázdno a není vám dovoleno fotit úplně všechno, ale můžete se naučit pár věcí.
P. L.
(Přeloženo) do jedné ze sálů, kde se konaly recepce, bylo možné vstoupit zvenčí na koni, ale kvůli výšce se musel jezdec sklonit a zároveň tím prokázat čest
(Původní)
jeдна од сала где су некад били пријеми, могло је споља да се уђе и на коњу, али због висине је јахач морао да се сагне па уједно укаже и част тиме
R. B.
Nice
(Přeloženo)
Pěkný
V. P.
Příběh Pražského hradu je název stálé expozice, která byla otevřena v roce 2004 v gotickém patře Starého královského paláce na Pražském hradě. Stálá expozice vás seznámí s tisíciletou historií Pražského hradu jako místa, kde se tvořily dějiny české státnosti. Snaží se také zachytit každodenní život na Pražském hradě a zaměřuje se nejen na české panovníky a prezidenty, ale i na ostatní běžné obyvatele hradu. Expozice představuje originály památek ze zámeckých sbírek, včetně archeologických exponátů - všechny exponáty jsou doplněny texty na panelech a podrobným popisem v češtině i angličtině. Vrcholnou ozdobou sbírek je brnění a přilba svatého Václava z 10. století, která pochází z pokladu katedrály sv. Víta.
Příběh Pražského hradu je název stálé expozice, která byla v roce 2004 otevřena v prostorách gotického podlaží Starého královského paláce na Pražském hradě. Stálá výstava vás seznámí s tisíciletími dějin Pražského hradu jako místa, v nichž se tvořily dějiny české státnosti. Snaží se rovněž zachytit každodenní život na Pražském hradě a nezaměřuje se jen na české panovníky a prezidenty, ale i na další řadové obyvatele hradu. V expozici jsou vystaveny originální památky z hradních sbírek včetně archeologických exponátů, všechny exponáty jsou doplněny texty na panelech i detailní popisky exponátů v českém i anglickém jazyce. Ozdobou sbírek je zbroj a helma svatého Václava z 10. století, pocházející ze svatovítského chrámového pokladu.
K. G.
Bohatá a podrobná expozice, kde jste mohli strávit spoustu času poznáním historie Pražského hradu.
J. T.
Although the exhibition is text heavy, The Story of Prague Castle offers a very detailed history of the complex and is essential for those interested in history. Photos aren't permitted without a pass which is charged as an additional fee.
(Přeloženo)
Přestože je výstava textově náročná, Příběh Pražského hradu nabízí velmi podrobnou historii areálu a je pro zájemce o historii zásadní. Fotografie nejsou povoleny bez průkazu, který je účtován jako dodatečný poplatek.
M. S.
Historická atrakce, byla docela pěkná. Není toho tolik k vidění.
J. S.
Asi nejlepší zastávka v celém komplexu. Muzeum obsahuje obsáhlé popisy historie hradu – které odrážejí historii Prahy – spolu s velkým množstvím artefaktů, z nichž některé jsou velmi zajímavé na pohled a čtení. Určitě se podívejte na kostry raného middevila!
A. O.
Krásné místo, bohužel se nesmí fotit ani bez blesku, což působí hloupě. K obdivu nepomáhají ani konzervativní práce, které jsou srozumitelné a samozřejmě se nemění ani vstupní náklady.
А. Р.
Velmi zajímavá exkurze. Celá historie staré Prahy
M. F.
Navštívit lze pouze některé části, které jsou přesto zajímavé: velmi krásné pokoje. Je velmi přeplněná a často riskujete, že uvíznete!
y. b.
Krásný palác, doporučuje se přijít a posadit se, když je obřad střídání směn, byl jsem tam ve 12:00.
S. M.
Pěkné místo.. zachovalá budova
J. S.
Mnoho informací z historie Pražského hradu i země. Je to pěkné, ale uvnitř byla pořádná zima
S. K. (.
Malé a velmi zajímavé muzeum. Fotky jsou uvnitř bohužel zakázány.
江.
Prezidentský palác, který je vzdálen od turistů 0
M. T.
Pokud někoho zajímá historie Pražského hradu, bude pro něj tato výstava skvělá.
E. M.
Působivé střídání stráží a výhled a spousta historie, krásné místo k návštěvě
M. R.
Pěkná prohlídka, zajímavé věci k vidění, ale ne wow
B. B.
Jednoduše musíte vidět celou oblast.
W. B.
Uvnitř není mnoho k vidění, ale stále stojí za návštěvu
M. M.
Zajímavé, ale nic mimořádného
A. S.
N. P.
Dobře šetří
W. F.
Je to tu moc krásné.
R. D.
Stojí za to vidět.
D. H.
Navštíveno.
g. c.
Zajímavý
J. D.
M. M. H. (.
M. B.
T. S.
P. L.
K. L.
C. L.
Kontakt
Fotky
Bazilika svatého jiří
Katedrála sv. víta
Nejnovější
Nový královský palác
Náhrobek sv. jana nepomuckého
Pražský hrad
Starý královský palác
Street view a 360
Videa
Vladislavská sála
Vše
Zlatá ulička
Černá věž