Recenzí Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského. (Muzeum) v Praha (Praha).
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Valdštejnská 161/20, 118 00 Malá Strana
Popis
Informace o obchodě Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, Muzeum v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Otevírací doba Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Pondělí
Zavřeno
Úterý
10–17
Středa
10–17
Čtvrtek
10–17
Pátek
10–17
Sobota
10–17
Neděle
10–17
Recenze Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Historie Komenského a jeho doby, ale i vzdělávání před Komenským i po něm. Byla jsem tu o muzejní noci, tak to bylo s programem na nádvoří. Muzeum je hezké a zajímavé. Jen to asi není pro všechny. Můžete tu vidět starou a ještě starší třídu a vyzkoušet si krasopis brkem. Taky tu mají kavárnu, která vypadá jako školní třída
😉
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Výstavní epozice přibližuje historií našeho školství, je velmi zajímavá a poutavě vypráví o událostech spojených s možností vzdělávání dětí. Mnoho obrazů, zařízení tříd, využívání pomůcek, dokresluje myšlenku J A. Komenského: "Škola hrou!"
V další části je knihovna J. A. Komenského.
V prostředí se konají přednášky, besedy, symposia, kde se návštěvníci setkávají s umělci, herci a také s ilustátory. Zde pak mají po celý den možnost setkat se celou řadou spisovatelů nebo jejich rodinných příslušníků kteří pak představují literární díla a přibližují život a práci vynikajících osobností.
Součástí je i třeba autogramiáda.
Osobně jsem se zde např. setkala s paní Nepilovou, s dcerou pana Františka Kožika, s panem Šmoldasem a s mnoha dalšími zajímavými lidmi. Byl to nádherně prožitý den!
Jediné pedagogické muzeum v Česku sídlí na Malém Straně a se svou více než stoletou tradicí patří mezi nejstarší muzea v naší zemi. Spravuje rozsáhlý archiv písemností, osobní fondy významných českých pedagogů, sbírku komenian, map, školních obrazů, starých tisků a historicky cennou sbírku pedagogických periodik. Vedle stálé expozice připravuje muzeum krátkodobé, tématicky zaměřené výstavy k významným výročím. J.A. Komenský zemřel ve vyhnanství a jeho hrob je v Holandsku.
Muzeum J. A. Komenského, které patří mezi nejstarší muzea v České republice, vzniklo v roce 1892 jako výraz snahy českých učitelů o uchování a dokumentování historických tradic českého školství a pedagogiky. Od roku 1996 je sídlem muzea dům U Zlatého slunce (Valdštejnská 20) a dům U Zlatého šífu (Valdštejnská 18). Oba renesanční domy, postavené kolem roku 1540, byly několikrát přestavovány. K nejznámějším majitelům obou domů patřil Havel Oberšvender, opatrovatel stříbrného nádobí Rudolfa II., tzv. stříbrný komorník, který obě nemovitosti zakoupil v roce 1623.
The J. A. Comenius Museum, one of the oldest museums in the Czech Republic, was founded in 1892 as an expression of the efforts of Czech teachers to preserve and document the historical traditions of Czech education and pedagogy. Since 1996 the museum is housed at the Golden Sun House (Valdštejnská 20) and the House at the Golden Rose (Valdštejnská 18). Both Renaissance houses, built around 1540, were rebuilt several times. The most famous owner of both houses was Havel Oberšvender, the silverware guardian of Rudolf II, the so-called silver chamberlain, who bought both properties in 1623.
Skvělé a zajimave.A spoustu vzpominek na školní leta
Moc pěkná expozice zachycující vývoj českého školství.
Komenský byl výjimečný, stejně jak toto muzeum! Excellent!!
velmi zajímavé
Velká sbírka bohaté historie českého školství a pedagogiky včetně odkazu Jana Amose Komenského.
Jan Komenský (1592-1670) je otcem moderního školství. Byl proti násilí ve vzdělávání a věřil, že správná výchova může zachránit i ty nejbouřlivější děti. Nabízel tři stupně vzdělání, které dnes známe a používáme.
Při návštěvě se o vás bude s láskou starat muzejní pedagog a může např. B. nácvik psaní husím brkem a inkoustem. Expozice je rozsáhlá a dvojjazyčná v celém rozsahu, česky a anglicky, ale i některé obecné informace o české historii (muzeum je často navštěvováno i školními třídami na turistických dnech). Specifika Jana Komenského a vývoj pedagogiky jsou zatlačeny do pozadí. Ale klidně tu strávíte hodinu nebo dvě.
Polední pauza od 12:30 do 13:00 je opravdu otravná, pokud nejste v 10:00 na podložce, riskujete, že vás uprostřed vaší návštěvy vyprovodí.
Pokud máte zájem, můžete jít, ale moc se tomu nerozumí.
Kontakt
Fotky
Od vlastníka
Street view a 360
Vše