Recenzí Pěchotní srub N-S-80 JIRÁSEK. (Muzeum) v Náchod (Královéhradecký).
Popis
Informace o obchodě Pěchotní srub N-S-80 JIRÁSEK, Muzeum v Náchod (Královéhradecký)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Recenze Pěchotní srub N-S-80 JIRÁSEK
M.
Bunkr je značně poškozen, dovnitř zákaz vstupu a vchod je zazděn, při troše snahy se tam však dostat dá
R. P.
Nepřístupný , značně zdevastovaný .
P. R.
Krásná procházka okolo srubů
Ł. Ś.
(Přeloženo) Úkryt N-S 80 - Jirásek je velmi zajímavou ukázkou horského opevnění, hluboko zapuštěného ve svahu, byl prakticky zajištěn a z předpokládaného směru útoku neviditelný. Bunkr je dvoupatrová stavba s tradičním uspořádáním a jednou bojovou zdí. Výzbrojí bitevní hradby měl být 47mm protitankový kanón se spřaženým kulometem a postavením pro těžký kulomet. Kryt byl vybaven bojovou kupolí pro dva těžké kulomety a pozorovací a bojovou kupolí pro lehký kulomet. Pro blízkou obranu byly navrženy tři lehké kulomety.
Betonáž krytu byla provedena 2. – 8. listopadu 1937, nikdy však nebyl kryt nikdy dokončen. Pozorovací a bojové kopule nebyly nikdy instalovány, takže dnes můžete v krytu vidět neporušené objímky pro kopule, což je v československých krytech z té doby opravdová vzácnost. Bunkr je však ve velmi špatném stavu v důsledku odstřelení pancíře bojové zdi. Jeho prohlídka je velmi obtížná a nebezpečná.
(Původní)
Schron N-S 80 - Jirásek jest bardzo ciekawym przykładem fortyfikacji górskiej ,głęboko posadowiony w stoku był praktycznie zabezpieczony i niewidoczny od strony oczekiwanego kierunku ataku. Schron jest obiektem dwupiętrowym ,o układzie tradytorowym z jedną ścianą bojową. Uzbrojenie ściany bojowej miało stanowić działo przeciwpancerne kalibru 47mm z sprzężonym karabinem maszynowym oraz stanowisko dla ciężkiego karabinu maszynowego. Schron wyposażony został w kopułę bojową dla dwóch ciężkich karabinów maszynowych oraz kopułę obserwacyjno bojowa dla lekkiego karabinu maszynowego. Do obrony bliskiej przeznaczono trzy lekkie karabiny maszynowe.
Betonowanie schronu wykonano w dniach 2-8.11.1937 jednak schron nigdy nie został ukończony finalnie. Nigdy nie zainstalowano kopuł obserwacyjno bojowych przez co dzisiaj można w schronie zaobserwować niczym nienaruszone gniazda dla kopuł ,co jest prawdziwą rzadkością w Czechosłowackich schronach z tego okresu. Schron jednaj jest w bardzo złej kondycji w wyniku wysadzenia pancerzy ściany bojowej. Jego zwiedzanie jest bardzo utrudnione i należy do niebezpiecznych.
T. D.
(Přeloženo) Lze prohlížet pouze zvenčí
(Původní)
Możliwość obejrzenia tylko z zewnątrz
S. M.