Recenzí Pomníky války 1866. (Muzeum) v Hradec Králové (Královéhradecký).
Popis
Informace o obchodě Pomníky války 1866, Muzeum v Hradec Králové (Královéhradecký)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Bohužel nemáme mnoho recenzí od našich uživatelů o této firmě.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Recenze Pomníky války 1866
J. P.
(Přeloženo) Dva kamenné (pískovcové) pomníky věnované vojákům a důstojníkům, kteří zemřeli během rakousko-pruské války v roce 1866.
Větší z nich (při pohledu ze strany vpravo) připomíná tři důstojníky, čtyři poddůstojníky a čtyřicet vojáků královského pruského 1. Poznaňského pěšího pluku č. Sadowa; pomník klasicistní podoby, jehož horní část podpírají čtyři dórské sloupy, korunované antikizujícími panokémi, na přední straně jsou data obou střetů (29.6 a 3.7.1866) uzavřená ve vavřínovém věnci.
Menší jednoduchý obelisk zakončený křížem založil Erwin hrabě Schlick 24 let po válce (je na něm datum 1890) na památku všech vojáků, kteří padli v bojích 29. června 1866.
Poblíž parkoviště na protější straně silnice byl osazen zajímavý rozcestník s tabulkami, na kterých byla umístěna jména dalších bojišť této války, nacházejících se v ČR, SR a Německu, udávající vzdálenost k nim. v kilometrech.
(Původní)
Dwa kamienne (piaskowcowe) monumenty poświęcone żołnierzom i oficerom poległym podczas wojny prusko-austriackiej 1866 roku.
Większy z nich (położony po prawej, patrząc od strony szosy) upamiętnia trzech oficerów, czterch podoficerów i czterdziestu żołnierzy Królewskiego Pruskiego 1. Poznańskiego Pułku Piechoty Nr 18, którzy polegli 29 czerwca 1866 roku w walkach pod Jiczynem i 3 lipca tegoż roku w bitwie pod Sadową; klasycystyczny w formie pomnik, którego górna część wsparta jest na czterech doryckich kolumnach, wieńczą antykizujące panoplia, od strony frontowej widnieją daty obydwu starć (29.6 i 3.7.1866) ujęte w wieniec laurowy.
Mniejszy, prosty w formie obelisk zwieńczony krzyżem, ufundowany został przez Erwina hrabiego Schlicka 24 lata po wojnie (widnieje na nim data 1890) dla upamiętnienia wszystkich żołnierzy poległych w walkach 29 czerwca 1866 roku.
W pobliżu parkingu po przeciwległej stronie szosy ustawiono ciekawy drogowskaz z tabliczkami, na których umieszczono nazwy innych pól bitewnych tej wojny, znajdujących się w Republice Czeskiej, na Słowacji i w Niemczech, podając odległość do nich wyrażoną w kilometrach.