Recenzí Římskokatolická farnost u katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha Praha - Hradčany. (Kostel) v Praha (Praha).
Římskokatolická farnost u katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha Praha - Hradčany
Třetí nádvoří Pražského hradu 48, 119 00 Praha 1-Hradčany, Česko
Popis
Informace o obchodě Římskokatolická farnost u katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha Praha - Hradčany, Kostel v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Recenze Římskokatolická farnost u katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha Praha - Hradčany
H. Z.
(Přeloženo) Katedrála Pražského hradu - Katedrála svatého Víta
Právě římskokatolická katedrála je sídlem pražské arcidiecéze. Nachází se na Pražském hradě. Stavba budovy začala v roce 1344 a byla dokončena v roce 1929.
Můj osobní výklad je, že ačkoliv cesta z centra města na hrad nějakou dobu trvá, pohled na konci schodiště odhaluje krásy města. Vnitřek hradu je třeba navštívit. Naše katedrála je neuvěřitelně krásná. Šli jsme kvůli vánočnímu trhu, večernímu osvětlení, zvukům uvnitř, harmonii, má to úplně jinou chuť. Je to krásné město a má mnoho krásných budov.
Tohle je jedna z těch krásných budov.
(Původní)
Prag Kalesi Katedrali - Aziz Vitus Katedrali
Prag Başpiskoposluğunun merkezi olan Roma Katolik katedralidir. Prag Kalesi içindedir. Binanın yapımı 1344 yılında başlamış, 1929'da tamamlanmıştır.
Kişisel yorumum, şehrin merkezinden kaleye doğru çıkmak vakit alsa da, merdivenlerin sonundaki manzara şehrin güzelliklerini ortaya seriyor. Kalenin içi gezilmeli. Konu katedralimiz ise inanılmaz güzel. christmas pazarı nedeni ile gitmiştik akşamları aydınlatmaları içerideki sesler ahenk, bambaşka bir tadı var oranın. Çok güzel bir şehir ve çok güzel yapıları var.
Bu da o güzel yapılardan biri.
H. Z.
(Přeloženo) Orloj, postavený v Praze v roce 1410, je třetí nejstarší orloj na světě a zároveň nejstarší funkční hodiny. Hodiny se nacházejí na Staroměstském náměstí, které bylo v době svého vzniku akceptováno jako centrum města.
Tento stroj nebyl jen obyčejnými hodinkami, díky své struktuře a vlastnostem ho mohli používat jako nástroj i astrologové, matematici a kouzelníci.
Podle pověsti nechal hodiny postavit tehdy slavný mistr Hanuš na příkaz českého krále. Poté, co mistr Hanus dokončil hodiny, byl záměrně oslepen.
Protože po dokončení si hodinky získaly celosvětovou slávu a králové jiných zemí dali mistru Hanusovi nabídky na návrh hodinek.
Když to český král uslyšel, oslepil mistra Hanuše tím, že mu vložil hřídel do očí, aby nemohl znovu vyrobit podobný stroji. Mistr Hanus spáchal krátce po tomto incidentu sebevraždu oběšením na věži s hodinami.
Kvůli svému hněvu na krále, než se zabil, rozbil hodiny, aby je nikdo nemohl znovu použít, a dlouho nikdo nebyl schopen hodiny opravit. Konstrukce a ovládání hodinek bylo tak složité, že nikdo jiný než mistr Hanus nemohl v té době systému hodinek rozumět. O 50 let později (některé zdroje uvádějí, že je to více než 100 let) však jiný hodinář dokázal hodinky opravit.
Další legendou o příběhu hodinek je, že tyto hodinky byly navrženy jako „Oko ďábla“. V původní podobě hodin nebyly žádné sochy ani dekorace (socha a některé další dekorace na hodinách se začaly přidávat asi 80 let po vyrobení hodin). Nebyl navržen tak, aby přitahoval pozornost.
To bylo údajně koncipováno jako časomíra zla. Kdykoli by české země čelily nějaké katastrofě, hodiny přestaly fungovat (toto přesvědčení prý dodnes mnoho Čechů zastává, a proto se tak bojí, že se hodiny zastaví).
Ve skutečnosti se podle této legendy říká, že mistr Hanuš byl oslepen, protože vyrobil hodinky, které sloužily ďáblovi a vědám (alchymie, čarodějnictví), které byly považovány za zdroj zla.
(Původní)
1410 yılında Prag’da inşa edilen Astronomik Saat Kulesi, dünyanın en eski üçüncü saati, aynı zamanda da çalışır durumda olan en eski saatidir. Saat, yapıldığı dönemin şehir merkezi olarak kabul edilmiş Eski Şehir Meydanı‘nda bulunmaktadır.
Bu makine sadece sıradan bir saat değildi, yapısı ve özellikleri gereği aynı zamanda astrologlar, matematikçiler ve büyücüler tarafından da bir araç olarak kullanılabiliyordu.
Efsaneye göre saat, Çek kralının emriyle o dönemde ün salmış olan Master Hanus’a yaptırılmış. Master Hanus saati bitirdikten sonra da kasıtlı olarak kör edilmiş.
Çünkü saatin yapımı tamamlandıktan sonra dünya çapında ün kazanmış, başka ülke kralları da Master Hanus’a saat tasarlaması için tekliflerde bulunmuş.
Bunu duyan Çek kralı ise, Master Hanus’u bu makinenin benzerini bir daha yapamasın diye gözlerine mil çektirip kör etmiş. Master Hanus bu olaydan kısa bir süre sonra kendini saat kulesinde asarak intihar etmiş.
Krala olan öfkesi yüzünden de, kendini öldürmeden önce, bir daha kimse saati kullanamasın diye düzeltemeyecekleri şekilde bozmuş ve uzun bir süre saati kimse düzeltmeyi becerememiş. Saatin tasarımı ve işleyişi o kadar karışıkmış ki, o dönemde Master Hanus’tan başka hiç kimse saatin sistemini anlayamamış. Ancak 50 yıl sonra (bazı kaynaklarda 100 yıldan fazla olduğu belirtiliyor) başka bir saat ustası saati tamir etmeyi başarabilmiş.
Saatin hikayesiyle ilgili bir diğer efsane de, bu saatin ‘’Şeytanın Gözü’’ olarak tasarlandığı yönünde. Saatin orijinal halinde heykeller ve dekorasyon yoktu (Saatteki heykel ve diğer bazı dekorasyonlar, saatin yapımından yaklaşık 80 yıl sonra eklenmeye başlamıştır). Dikkat çekmek için tasarlanmamıştı.
Sözde kötülüğün zaman bekçisi olarak düşünülmüştü. Ayrıca ne zaman Çek toprakları bir felaketle karşılaşsa, saat çalışmayı kesiyormuş (Günümüzde bile Çek halkında birçok insanın bu inancı hala koruduğu, bu yüzden saatin durmasından çok korktukları söyleniyor).
Hatta bu efsaneye göre, Master Hanus’un, şeytana ve kötülük kaynağı olarak görülen ilimlere (simyacılık, büyücülük) hizmet eden bir saat yaptığı için kör edildiği söylenir.
L. P.
V. G.
D. C.