Recenzí Pravoslavný chrám sv. Kateřiny Alexandrijské. (Kostel) v Praha (Praha).
Pravoslavný chrám sv. Kateřiny Alexandrijské
Viničná 2, 128 00 Nové Město
Popis
Informace o obchodě Pravoslavný chrám sv. Kateřiny Alexandrijské, Kostel v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Otevírací doba Pravoslavný chrám sv. Kateřiny Alexandrijské
Pondělí
Zavřeno
Úterý
Zavřeno
Středa
Zavřeno
Čtvrtek
Zavřeno
Pátek
Zavřeno
Sobota
Zavřeno
Neděle
9–12
Recenze Pravoslavný chrám sv. Kateřiny Alexandrijské
Věž jako minaret a chrám založený Karlem IV. Ticho a Klid v zahradě uprostřed velkoměsta.
Kostel byl založen v roce 1355 jako součást kláštera augustiniánek českým králem a římským císařem Karlem IV. Zasvěcení sv. Kateřině mělo být poděkováním této světici za údajnou záchranu Karlova života v bitvě u San Felice. Smutný osud potkal klášter v roce 1420, kdy byl jako mnohé jiné vypálen husity. Klášterní kostel však fungoval i nadále s přestávkou v letech 1737–1741, kdy byl okázale přestavěn ve vrcholném baroku. Nedlouho poté, v roce 1784, byl však celý klášter zrušen Josefem II. a proměněn ve vojenský výchovný ústav, jehož v roce 1822 vystřídal ústav pro choromyslné. V roce 1841 byl kostel znovu vysvěcen a bohoslužby se zde konaly až do roku 1950, kdy byl předán do užívání městskému muzeu. Poté byl kostel pod správou řádu křižovníků. Od ledna 2010 zde byl opět obnoven liturgický provoz. Mše se sloužily každou neděli od 18 h (ve starém římském ritu).
Krásný chrám je původně gotickým kostelem z roku 1355, který byl v roce 1741 barokně přestaven. Byl součástí kláštera augustiniánek a najdete ho za zdí Kateřinské zahrady v areálu neurologické kliniky. Již z dálky zaujme svojí štíhlou věží nazývanou pro svůj tvar Pražským minaretem, ta se dochovala z gotické stavby. Dnes slouží pravoslavné církvi.
Místo je situováno do oploceného měnsiho parku. Tiché, plné zeleně. Objekt je menšího charakteru s možností se pomodlit a vystoupit tak do svých myšlenek v příjemném prostředí. Krásný a vznešený interiér.
Nádherný koncert u příležitosti narozen, kde jsem doprovázel emeritní st.tajemnici p.Klimovou, který byl pořádán u příležitosti narozenin Doc.Mudr. Peterové, vynikající neuroložky.
Místo, které není známé a přitom za návštěvu rozhodně stojí
Pravoslavných chrámů v ČR zrovna moc nemáme - já znám jeden v Brně, další v Olomouci, takže návštěvu tohoto si rozhodně nenechte ujít!
Původně gotický kostel založený Karlem IV. a zasvěcený jeho patronce svaté Kateřině.
Je tam krásná atmosféra, ortodoxní pravoslavný atmosféra, Bohem dána.
Nádherný chrám, původně katolický nyní se zde slouží gruzínská pravoslavná liturgie
příjemný kostel z dob Karla IV. kde na vas dýchne historie.
Krásné místo, zahrada též.
Pravoslavný kostel, velmi zvláštní atmosféra.
Nádherný kostel, založený Karlem IV.
Nádherné baroko. Z doby Karla IV. halt jen "minaret" ;-)
Pravoslavný chrám, poklidný a vhodný k motlitbam, k tichému rozjímání a přemýšlení.
Moc pěkný
Krásný kostel se zajímavou historií
Klidné místo pro modlitby a rozjímání.
Osvícený kostel.
Krásný kostel v zahradě
Úchvatný výhled...
Nadhernei
Krásné místo.
Krásný chrám
Pravoslavný kostel sv. Velké Kateřiny je původně gotický kostel, založený Karlem IV. v roce 1355 jako součást augustiniánského kláštera. Jeho dnešní podoba pochází z doby po přestavbě v roce 1741, kdy se z původně gotického chrámu dochovala pouze štíhlá věž v průčelí. V roce 1420 byl klášter vypálen husity, ale kostel fungoval dál, až s přestávkou v letech 1737–1741, kdy byl přestavěn do vrcholně barokní podoby. V roce 1784 byl celý klášter zrušen Josefem II. a přeměněn na vojenský výchovný ústav, který byl roku 1822 nahrazen ústavem pro duševně choré. Roku 1841 byl kostel znovu vysvěcen a bohoslužby se zde konaly až do roku 1950, kdy byl předán městskému muzeu. Od ledna 2010 byla obnovena jeho liturgická funkce.
Pravoslavný chrám svaté velikomučednice Kateřiny je původně gotický kostel, který byl založen Karlem IV. v roce 1355 jako součást kláštera augustiniánek. Dnešní podoba kostela pochází z doby po přestavbě roku 1741, původně gotického chrámu se dochovala jen štíhlá věž v průčelí. V roce 1420 byl klášter vypálený husity, kostel však dál fungoval, pouze s přestávkou mezi lety 1737–1741, kdy byl přestavěn ve vrcholném baroku. Už v roce 1784 byl však celý klášter zrušen Josefem II. a proměněn ve vojenském výchovném ústavu, který v roce 1822 vystřídal ústav pro choromyslné. V roce 1841 byl kostel znovu vysvěcen a bohoslužby se zde konaly až do roku 1950, kdy byl předán do užívání městskému muzeu. Od ledna 2010 tu byl opět obnoven liturgický provoz.
Z pražské čtvrti Podskalí, kolem botanické zahrady Univerzity Karlovy, vás ulice dovede na staré náměstí, kde se ve stínu staletých stromů skrývá kostel sv. Kateřiny Alexandrijské. Chrám začíná svou historii v polovině 14. století, v roce 1355, kdy byl na příkaz českého krále Karla Velikého položen první kámen do jeho základů. Kateřina Alexandrijská byla panovníkovou nejuctívanější světicí.
Stavba gotického kostela byla dokončena v roce 1367. Tehdy byl pod ním založen klášter augustiniánského mnišského řádu. V roce 1568 se sestry augustiniánky přestěhovaly na nové místo a klášter se stal klášterem.
V letech 1718-1730 prošel kostel sv. Kateřiny rozsáhlou přestavbou. Nová budova kláštera byla postavena ve stylu českého baroka podle návrhu dvorního architekta Kryštofa Dientzenhofera. V letech 1737-1741 přestavěl Kilian Dientzenhofer samotný kostel, z předchozí gotické stavby ponechal pouze část zdi a do průčelí budovy začlenil původní věž.
V roce 1781 provedl rakouský císař Josef II. náboženskou reformu, v jejímž důsledku byl klášter svaté Kateřiny zrušen a rozpuštěn. V budově kláštera byl otevřen azylový dům pro duševně choré a bohoslužby a církevní obřady se konaly od roku 1837 výhradně pro personál blázince a jeho obyvatele.
V roce 1950 byl kostel znovu vysvěcen, ale k bohoslužbám nebyl využíván. Prostory chrámu se staly depozitářem soch, které pražská muzea nezařadila do aktuální výstavní sbírky. V 60. letech 20. století byl kostel zpřístupněn veřejnosti, ale toto období netrvalo dlouho, asi 10 let. V roce 2013 se v kostele konal koncert byzantské hudby v rámci 22. ročníku festivalu obnovy duchovních hodnot „Svatováclavské slavnosti“.
Kostel svaté Kateřiny Alexandrijské se dnes nachází v areálu Všeobecné fakultní nemocnice a je spravován pravoslavnou církví. Zde se v určité dny konají liturgie pro pravoslavné Ukrajince a Gruzínce.
Krásná ortodoxní křesťanská církev
Ano, vypadá to jako kněz, ale je to krásný kostel
Velmi krásný chrám, doporučuji všem navštívit dům Boží v Praze.
Malý park obklopený budovami. Uklidnit.
Super Kirche, ist schön von drausen und der Park auch
(Přeloženo)
Super kostel, je pěkný zvenčí a také park
Nádherný kostel s krásnou energií!!!!
Byl ve službě.
Naše oblíbená v praze
OK
Velký!
Super
Krásný
Moc se mi to líbilo
Velmi krásné
Pravoslavná církev
Kontakt
Fotky
Od vlastníka
Street view a 360
Videa
Vše