Recenzí Náboženská obec Církve československé husitské v Praze 7 - Holešovice. (Kostel) v Praha (Praha).
Náboženská obec Církve československé husitské v Praze 7 - Holešovice
Farského 1386, 170 00 Praha 7-Holešovice, Česko
Popis
Informace o obchodě Náboženská obec Církve československé husitské v Praze 7 - Holešovice, Kostel v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Otevírací doba Náboženská obec Církve československé husitské v Praze 7 - Holešovice
Pondělí
Zavřeno
Úterý
9–17
Středa
9–17
Čtvrtek
Zavřeno
Pátek
Zavřeno
Sobota
Zavřeno
Recenze Náboženská obec Církve československé husitské v Praze 7 - Holešovice
V. P.
The functionalist building of Hus's choir was built between 1935-37 by the builder František Strnad according to the project of František Kubelka. The foundation stone was laid on April 28, 1936, and on May 9 of the following year, the prayer house was opened to the public. The whole building is an interesting solution of a tenement house in combination with the premises of the congregation of the Czech Brethren Church. It is located on the ground floor and part of the first floor, with the columbarium being located in the basement (similar to the premises of Vratislavova Street below the Vyšehrad Fortress). Unfortunately, I didn't have a chance to look inside because I was passing by in the early morning.
Funkcionalistická stavba Husova sboru byla postavena mezi lety 1935-37 stavitelem Františkem Strnadem podle projektu Františka Kubelky. Základní kámen byl položen 28. dubna 1936 a už 9. května následujícího roku byla modlitebna otevřena pro veřejnost. Celý objekt je zajímavým řešením nájemního domu v kombinaci s prostory sboru církve českobratrské. Ta sídlí v přízemí a části prvního patra, kolumbárium je umístěno v suterénu (podobně jako v prostorách Vratislavovy ulice pod vyšehradskou pevností). Bohužel jsem neměl možnost podívat se dovnitř, protože jsem procházel v brzkých raních hodinách.
E. J.
Velmi hezká stavba Husova sboru pochází z let 1935-37, vévodí ji modernistická věž s kalichem, jež je z dáli viditelnou dominantou. V přízemí je modlitebna, v suterénu kolumbarium, jinak dům slouží jako nájemní dům.
M. K.
J. K.