Recenzí kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána. (Kostel) v Praha (Praha).
kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána
Nerudova 247/22, 118 00 Malá Strana
Popis
Informace o obchodě kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána, Kostel v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Otevírací doba kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána
Pondělí
Zavřeno
Úterý
14–17
Středa
14–17
Čtvrtek
14–17
Pátek
14–17
Sobota
14–17
Neděle
14–17
Recenze kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána
Krásné místo, které vybízí k zastavení, zamyšlení v ruchu velkoměsta.
Krásný barokní kostel,který se nachází při cestě Nerudovou ulicí směrem k Pražskému hradu.
Kostel Panny Marie Ustavičné pomoci a sv. Kajetána, byl vystavěn v ušlechtilém slohu barokního klasicismu na ploše dvou domů v letech 1691–1717 řeholním řádem theatinů (kajetánů), pravděpodobně podle projektu J. B. Matheye. Průčelí dostavěl J. B. Santini, jehož záměrem bylo zdůraznit výšku stavby oproti vedlejšímu Thunovskému paláci. Stavba kostela se protáhla, protože byla ohrožována sousední Strahovskou bránou, která hrozila sesutím a kterou bylo nejprve třeba zbořit. Trvalo dvě dekády, než kajetáni získali povolení malostranské obce. Cenná vnitřní výbava je dílem sochařů M. V. Jäckela a J. O. Mayera, malířů F. X. Balka, M. V. Hawlachse, J. V. Callota, F. Rothmayera a daších. Kostel v roce 1783 zrušil Josef II., pro velký zájem věřících byl ale po třech letech opět zpřístupněn a plnil filiální funkci chrámu sv. Mikuláše. V roce 1869 získali kostel i se sousedním klášterem redemptoristé (liguriáni). Kostel je dějištěm Arbesova romaneta Poslední dnové lidstva (1895).
Strahovská brána (také Černá či Hansturkovská) byla součástí opevnění Prahy z doby Přemysla Otakara II. z 13. století, jehož část vedla podél dnešní Nerudovy ulice. Uprostřed této části opevnění stála tato brána do roku 1711, která uzavírala prostor Malé Strany proti Hradčanům a Strahovu. Touto branou roku 1611 pronikli pasovští žoldnéři, kteří následně vyplenili a vypálili Malou Stranu. Tudy také vtrhla do Prahy roku 1620 vojska Ferdinanda II. po vítězné bitvě na Bílé hoře a 1648 Švédové, aby se zmocnili Hradčan a Malé Strany. Zchátralá brána byla zbořena roku 1711 právě v souvislosti se stavbou theatinského kostela Panny Marie Matky ustavičné pomoci, na jehož stavbu bylo také její zdivo částečně použito.
Magické místo. Při vstupu hraje hudba a působí velmi emočně. Krásná zákoutí. Zapůsobil na mě více než samotná katedrála sv. Víta... Rozhodně není komerční.
Krásná barokní památka v centru Prahy. Nyní tam sídlí rytirský řád sv. Lazara Jeruzalémského.
Krásný kostel, taková oáza klidu uprostřed rušného podhradí... ;-)
Krásný koncert
Nádherný kostel Redemptoristů. Konají se zde krásné bohoslužby (úterý)
Příjemná úterní mše svatá řádu sv. Lazara
Nádherné místo... 😇😍
Až s podivem, jak krásný místa v Praze máme.
Krasna stavba,jinak uvnitr jsem nebyl do kostela nechodim
Krásný kostel v Nerudově ulici.
Krásný kostel s atmosférou a hezkým betlémem
Vedle Thun-Hohensteinského paláce - studny, kde je nyní italské velvyslanectví - stojí zdánlivě skromný kostel postavený v raně barokním stylu. Před námi je kotel svatého Kajetána. Celý název chrámu – připrav se – zní Kostel Panny Marie Ustavičné Pomoci a Božské prozřetelnosti. Stihli jste si vzpomenout?🤔 Tak pojďme dál.
Kostel byl postaven mnišským řádem Theatinů v letech 1691-1717 podle návrhu Jeana Baptisty Mateie. Návrh jeho fasády provedl Giovanni Santini Aichl. Ano, ano, tentýž, kdo postavil nedalekou budovu - Thun-Hohensteinův palác.
Hlavní oltář je vyzdoben plastikami Matu Václava Jäkla a Jana Oldha Mayera. Kostel se vyznačuje přítomností krásných točitých schodišť a jedinečným vnitřním uspořádáním, postaveným podle plánů architekta Jean Baptiste Matei.
V letech 1834-1837 se zde scházeli představitelé české kultury, konala se představení divadla "U Kajetána" v režii Domácí fronty. Zajímavostí také je, že právě ve zdech tohoto unikátního kostela poprvé zazněla píseň „Kde domov můj“, která se stala českou hymnou.
Dnes se v kostele průběžně pořádají koncerty vážné hudby.
Chvilka klidu ve velmi rušné ulici.
Škoda, že není více informací v angličtině pro ocenění historie kostela. I tak je to krásné.
Velmi pěkný interiér a dalitská duchovní hudba, atmosférická, a když stojíte před oltářem, můžete slyšet hudbu v nádherném stereu a možná i Dolby surround.
Šel jsem se podívat do kostela a navíc tam byl slyšet i pěvecký sbor
Pěkný
Za Hradčany se musíte vydat Nerudovou ulicí, která vede na Malou Stranu. Vyznačuje se svými domy, které nebyly číslovány, ale označeny symboly na jejich fasádách - Dům bílé labutě, dvě slunce, tři housle, červený orel atd.
Pěkný barokní styl, stojí za to vstoupit
Krásný kostel, kde můžete poslouchat koncerty. Pěkná zastávka na cestě k hradu, kde se můžete v pohodě posadit.
Ve starém, tradičním, katolickém stylu a zvyku.
Krásné a tiché místo k modlitbě!
Klid, vstup zdarma.
Kontakt
Fotky
Kostel
Street view a 360
Videa
Vše