Recenzí Bazilika svaté Markéty Antiochijské. (Kostel) v Praha (Praha).
Bazilika svaté Markéty Antiochijské
Markétská 1/28, 169 00 Praha 6
Popis
Informace o obchodě Bazilika svaté Markéty Antiochijské, Kostel v Praha (Praha)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Recenze Bazilika svaté Markéty Antiochijské
E.
Pokud se nacházíte v okolí této stavby, doporučuji navštívit. Vnitřní prostory jsou docela velké a krásné na to jak se z venku bazilika jeví.
M. Z. Z. (.
Nejstarší mužský klášter v ČR má něco pro muže opravdu přitahujícího, je tu často vidět více mužů než žen, během všedních dnů samozřejmě, Benediktýni, co se o něj starají a spravují jej jsou stále mužský mnišským řádem. Bazilika svaté Markéty Antiochijské. Nad západním vstupem do kostela si můžeme všimnout kamenného znaku břevnovského kláštera, s nímž se také mnohokrát setkáváme v interiéru baziliky. Jeho základem jsou dva symboly: hrubě otesaný kus dřeva (břevno) a pětilistá růže. Jedno z vysvětlení říká, že zdejší klášter vznikl při vesnici „z břeven sroubené“ (je to ale jen jedno z možných vysvětlení onoho břevna), k růži se pak obyčejně uvádí, že byla symbolem rodu Slavníkovců, tedy rodu, z nějž vzešel hlavní zakladatel kláštera, biskup svatý Vojtěch.
Nad převážně používaným jižním vstupem je umístěna deska upomínající na dokončení hrubé stavby kostela r. 1715. A pak se nám již otevře pohled na interiér baziliky v plném rozsahu. Jsme-li vnímaví, jistě nás zaujme nejen velikost, barokní krása či zdobnost, ale i určitá svěžest, lehkost a rozpohybovanost této Dientzenhoferovské stavby. Ano, i to je jeden z rozměrů tohoto místa. Především je tento kostel domem Božím, místem, kde se jak mniši, tak zdejší farníci každý den shromažďují, aby se společně modlili, naslouchali Božímu Slovu a slavili eucharistii; místem, kam jsme všichni zváni, abychom načerpali sílu. A je dobře, že toto je opravdové místo, kde se toto dones daří udržovat. V pravdě posvátné.
M. K.
Momentálně bohužel dočasně zavřeno, ale i pohled přes dveře stál zato.
J. Š.
Příjemné místo k zastavení, odpočinku i rozjímání. Také příjemné posezení u výborného vlastniho piva a také něco k snědku.
I. B.
Krásný chrám a pěkná liturgie, otec opat mívá hezké kázání.
M. V.
Barokni kostel a hlavní chrám Břevnovského kláštera
V. S.
Nádherné duchovní místo!
V. P.
Nový barokní klášterní kostel byl postaven na základech románské baziliky, dokončené před rokem 1045 a koncem 11. století. Gotická přestavba a rozšíření proběhla v polovině 13. a na přelomu 13. a 14. století. Vrcholně barokní budova vznikla (ve stejné době jako budovy nového konventu a prelatury) v letech 1708–1715. Autorem přestavby byl architekt Kryštof Dientzenhofer, interiér a výzdobu kostela navrhl jeho syn Kilián Ignác Dientzenhofer. Na bočních oltářích je šest obrazů od Petra Brandla nebo freska od Jana Jakuba Stevense. Na chóru jsou cenné barokní varhany s figurálními dřevořezbami hrajících andělů z roku 1724. Pod chórem kostela byla objevena krypta románské baziliky z poloviny 11. století. Na jižní stěně kostela je gotický náhrobek blahoslaveného šumavského poustevníka Vintíře, který zemřel roku 1045 a byl uctíván jako patron českých a bavorských benediktinů.
Novostavba barokního klášterního kostela vznikla na základě románské baziliky, dokončené před rokem 1045 a v závěru 11. století. Gotická přestavba a rozšíření proběhlo v polovině 13. a na přelomu 13. a 14. století. Vrcholně barokní stavba vznikla (ve stejné odebě jako budovy nového konventu a prelatury) v letech 1708–1715. Autorem přestavby byl architekt Kryštof Dientzenhofer, vnitřní zařízení a výzdoba kostela navrhoval jeho syn Kilián Ignác Dientzenhofer. Na postranních oltářích je šest obrazů Petra Brandla, nebo fresky od Jana Jakuba Stevense. Na kůru jsou cenné poloviny barokní varhany s figurálními dřevořezbami hrajícími andílků z roku 1724. chrámem kostela byla objevena krypta románské baziliky z 11. století. Na jižní stěně kostela se nachází gotický náhrobek blahoslaveného šumavského poustevníka Vintíře, který zemřel roku 1045 a byl uctíván jako patron českých a bavorských benediktinů.
T. O.
Úžasné místo k modlitbě a prozkoumávání.
Σ. Χ.
Velmi pěkné místo!!!
Kontakt
Fotky
Hotel adalbert
Kostel
Street view a 360
Videa
Vše