Recenzí Městská knihovna Boženy Němcové Domažlice. (Knihovna) v Domažlice (Plzeňský).
Městská knihovna Boženy Němcové Domažlice
Pivovarská 10, 344 01 Domažlice, Česko
Popis
Informace o obchodě Městská knihovna Boženy Němcové Domažlice, Knihovna v Domažlice (Plzeňský)
Zde můžete vidět umístění, otevírací dobu, oblíbené časy, kontakt, fotografie a skutečné recenze uživatelů.
Toto místo má dobré recenze, to znamená, že se ke svým zákazníkům chovají dobře a vy se s jejich službami budete cítit skvěle, doporučujeme 100%!
Mapa
Otevírací doba Městská knihovna Boženy Němcové Domažlice
Pondělí
9–18
Úterý
Zavřeno
Středa
9–18
Čtvrtek
12–17
Pátek
9–17
Sobota
Zavřeno
Recenze Městská knihovna Boženy Němcové Domažlice
V. P.
Na rozhraní 1. a 2. poloviny 19. století se začal rozvíjet kulturní život v Domažlicích, díky snaze pokrokových občanů. 20.4.1845 vzniká 1. čtenářský spolek Slovanská lípa, v prvním roce měl 62 knih, zakoupených ze zápisného a týdenních příspěvků 3 krejcary od každého člena. S počátky knihovny je spjato jméno Boženy Němcové, která se přistěhovala do města v září 1845. Objednávala knihy v Praze, organizovala setkání žen a dívek, čtení českých knih, hrála divadlo, pořádala literární akademie, koncerty. Po potlačení revoluce 1848 byla činnost spolku zastavena. Oživení nastává až po pádu Bachova absolutismu. V roce 1890 je navrženo založit městskou veřejnou knihovnu, která je pak slavnostně otevřena 3. února 1895. Po roce 1915 byla přejmenována na Husovu obecní knihovnu. Od roku 1939 je knihovně dána k užívání samostatná budova vedle kláštera, původně církevní gymnázium.
At the intersection of the first and second half of the 19th century cultural life began to develop in Domažlice, thanks to the efforts of advanced citizens. April 20, 1845, first readership called "Slovanská lípa" was founded, in the first year they had 62 books. The beginning of the library is connected with the name of Božena Němcová, who moved to the city in September 1845. She organized books commissioning in Prague, also a meeting of women and girls, read Czech books, played theater, organized literary academies, concerts. After the suppression of the Revolution of 1848, the association was stopped. The revival occurs only after the fall of Bach's absolutism. In 1890, it was proposed to establish a public public library, which was then officially opened on February 3, 1895. After 1915 it was renamed as the Hus´ Municipal Library. Since 1939 the library has been given to use a separate building next to the monastery, originally a church grammar school.
V. G.
Nadherne historické misto, jen Google posílá lidi na jinou adresu ke Gymnaziu. Jednoduse na parkoviště ke Kauflandu zajet a vchod starého pivovaru!!
N. E.
Knihovna je velmi dobre zasobovana, co se pritomnosti titulu tyce - musim rici, ze i ve srovnani s Prahou je na tom lepe! Skoro pokazde najdu, co potrebuji, v Praze maji vzdy minimalne polovinu rozpujcovanou, poloprazdne regaly. Jsem nadsena z domazlickeho vyberu titulu orientovanych na osobni rozvoj. Maji i docela nove vydane knihy. Navic, atmosfera v domazlicke knihovne je vzdy unikatni, prijemna, citim se tam vitana, k cemuz prispivaji nemalou merou i velmi ochotne pani knihovnice. Pripadne poplatky za pozdejsi vraceni jsou pratelske k penezence. Doporucuji tuto knihovnu!
Z. W.
Knihovna se slušnou zásobou knih a velice příjemným personálem
K. H.
Výborná knihovna s širokou nabídkou knížek
M.
Super knihovna s velkým výběrem.
F. G.
Good😁
(Přeloženo)
Dobrý 😁
Z. B.
L. P.
D. C.