Víte, když sleduji situaci kolem EET,  která hýbe současností, tak si začínám říkat, kam jsme to až dopracovali. Lidé si neuvědomují, že celé to EET je jeden veliký byznis, který zaplatí hloupý občan, ale namastí se na něm někdo úplně jiný! Tyto data jsou totiž neskutečně cenná a budou veliké „úniky“ a mnoho malých živnostníků padne doslova na ústa, ale lidé pochopí k čemu to povede teprve v době, kdy už bude pozdě. Nechme je, ať nyní EET tleskají, ale v budoucnosti to budou oni, kdo za to draze zaplatí!

Pojďme si ale promluvit o tom, jak je spravována tato země, protože to je věc, která mě neskutečně vytáčí! Pokud se podívám na situaci kolem sebe, začnu se ihned ptát, kam jdou vlastně moje nemalé daně a co za ně stát pořizuje, když ještě zvládne nasekat dluhy. Jaké benefity já vlastně mam z placení daní? Obranu hranic? Polici, kterou vidím jen tehdy když měří radarem?  Zdravotnictví si platím pojištěním, které je regulováno v můj neprospěch právě státem a já v něm doplácím na „sociálně věčně potřebné“, když sociální je škubáno úplně stejně! Silnice? Viděl jsem kvalitnější tankodromy. Jeďte se podívat i do toho Polska, i tam jsou silnice v lepším stavu než u nás. O naší politické špičce raději ani nemluvím, protože ti lidé jsou zralý na uranové doly, myslím, že nastal čas na změnu, ta ovšem nesmí přijít z vrchu, ale od spodu, od lidí jako jste vy, nebo já a to tím způsobem, že si vezmeme moc nad svým životem zpět, protože nám byla ukradená a zneužita proti nám!

Je na čase proti tomuto trendu bojovat! ovšem nikoliv revolucí, ale evolucí! Nelze bojovat pomocí násilí, protože tento systém postupně zkorumpuje jakékoliv převzetí moci, proto nikdy revoluce neznamenala dlouhodobou změnu, ale jen maximálně dočasnou úlevu. Problémem totiž je myšlení lidí, kteří nedokážou pochopit, že jediný člověk, který stojí stoprocentně za nimi jsou oni sami. Místo toho, aby se začali zajímat o to, co se kolem nich děje tak si myslí, že to někdo udělá za ně, ovšem zapomínají na to, že každý hledí jen na svůj zájem a názory ostatních ho zajímají jen tehdy, když jsou stejné jako jeho a může je použít jako podporu pro prosazení svých „pravd“. Podívejte se na současný přesun moci z vlády ČR na Evropskou úroveň a uvědomte si jen jednu historickou souvislost: Čím dále byla moc od obyčejných lidí, tím byl daný systém pro ty lidi nespravedlivější! Pokud odevzdáme moc nad našimi životy nad úroveň státu, místo toho, aby jsme ji naopak přibližovali k lidu, tak lze očekávat oklešťování svobod a práv jednotlivce!

Chcete bojovat se systémem? Bojujte, ale nikoliv zbraní, naopak vezměte si knihu. Učte se, spojujte se do zájmových skupin a volte „své lidi“ do obcí a krajů, prostě začněte prorůstat do státu! Pokud to nepůjde, tak se vzdělávejte a také učte své děti, protože naše sškoplství v současnosti neprodukuje zrovna to nejlepší (kvůli problémům s parkováním a úspoře jezdím do práce a z práce autobusem a dost často i se školáky, navíc mam školáka v rodině,takže vím o čem mluvím). Sledujtwe svět kolem sebe svým kritickým myšlením a přemýšlejte o tom, co se děje. pracujte na sobě, bude to v budoucnu důležité!