Každý den přemýšlím o tom, jak začít podnikat, ale je jeden problém na který narážím stále znovu a znovu a to je nesmyslná administrativní buzerace ze strany státu, která je v podnikání absolutně všudypřítomná a které se nedá vyhnout. Jako chápu, že páni úředníci potřebují na úřadech zaměstnat všechny svoje příbuzné, aby ti nemuseli chodit do poctivé práce, ale čeho je moc, toho je příliš…!

Abych vám to přiblížil, jde mi o to, že když chcete například zaměstnat člověka, tak aby jste vytvářeli návodky a upozornění na všechny rizika (když jsem četl popis rizika práce v kancelářích, tak jsem těm zaměstnancům navrhoval, ať si zaměstnavatele požádají o rizikový příplatek…, tolik nebezpečí aby člověk pohledal). Dále jsem viděl na streamu video od sedláka, který dostal tuším pokutu za to, že nenapsal návodku “ jak lézt na žebřík“ (pochopitelně, že každý zemědělec zaměstná člověka, který ani neumí vylézt po žebříku…, to je totiž jeho sen).

Problémem dneška je, že mnoho lidí tuto nadměrnou byrokracii dokonce vítá, protože si myslí, že to potrestá „ty bohaté“ (rozuměj, ty, co si „přeci nakradli“), ovšem těchto lidí se tyto problémy v reálu nedotknou, naopak jim pomohou. Jsou různí lidé, kteří tuto byrokracii využívají, jako svou „likvidační četu“, kterou pošlou na toho, kdo se jim znelíbí, zatímco sami sají dotace nejen od našeho státu, ale i od EU na často nesmyslné věci, což se děje jen díky osobnímu napojení mnohých špiček na vrchol prakticky všech úřadů!

Takto je pomocí státu likvidována konkurence schopných a všehoschopných lidí! Stát musí bezpodmínečně zeštíhlit a krajně zjednodušit celkový systém, protože tento nepořádek nelze trpět do nekonečna!

 

Obávám se, že již brzy dojde na lámání chleba a nebude to moc hezký pohled. Obávám se, že krize již je poměrně blízko (netvrdím, že znám datum, to nelze předpovědět, i když jsou určité indicie, tak nic nelze předpovídat s jistotou) a ta mnohé věci změní v neprospěch této země, která je na tuto krizi totálně nepřipravená a v nejhorším možném stavu v novodobé historii! V horší situaci jsme nebyli ani ve třicátých letech dvacátého století, kdy byla údajně nejhorší krize…! Toto ovšem bude ještě horší, protože lidé neměli tenkrát tolik dluhů v takových částkách a navíc dluhy nebyly tak běžné, jako jsou v současnosti!

Čekají na nás zajímavé časy, což bude sice děsivé, ale pokud to povede k tomu, že se zatřese s tímto shnilým stromem, aby opadaly všechny špatné větve, pak by to nebylo až tak zbytečné utrpení, obávám se ovšem, že dojde k přesně k opačnému jevu, kdy se závislost obyčejného občana na státu rapidně zvýší…!