Dneska jsem poslouchal pana Okamuru, který brojil proti nepodmíněnému příjmu, protože to prý bude podporovat flákače, který budou mít „peníze zdarma“, zatímco normální lidé budou na to dřít. Pan Okamura si ovšem neuvědomuje několik faktů, které je důležité si říci.

Prvně v budoucnu nebude tolik práce, jako je dnes, protože se zavádí automatizace, která bude čím dál vyšší a spousta lidí přijde o práci. Flákači budou naopak vítáni, protože nebudou konkurencí na trhu práce…! Peníze budou získáváni formou zdanění robotů.

Za druhé tento příjem budou dostávat všichni včetně těch, kteří budou pracovat, což znamená, že lidé budou motivováni pracovat, protože pro ně to bude příjem navíc (jiná varianta je, že buď budete pracovat, nebo brát NP, ovšem nikomu by se nevyplatilo pracovat za méně než NP…).

Za třetí to bude zjednodušení systému, kde dostanete NP a nedostanete nic navíc, takže se odbourá administrativa a navíc tento systém omezí různé zneužívané dávky, protože dávky na topení a různé podpory pro sociálně slabé nebudou existovat!

Já jsem pro, protože dříve nebo později budeme muset něco podniknout, díky vzrůstající nezaměstnanosti! Možná říkáte, že dneska prakticky nezaměstnanost v ČR není, ale robotika mnoho lidí vytlačí  a tento trend bude stále narůstat…