Včera jsem se díval na film ,, tomorrowland“, bylo to zajímavé sledovat, protože mne to donutilo k zamyšlení nad tím, kam tato společnost směřuje a jaký svět zanecháme našim dětem, nebo konkrétně to, jaký svět tu zanechám já svému synu. Tomorrowland, co to znamená? Země zítřka, to je doslovný překlad. Doporučuji vám ten film shlédnout, je to totiž velmi zajímavé dílo o tom, jak náš poraženecký postoj ovlivňuje vše, co děláme a také deformuje naše cíle!

Chci vás upozornit na jednu věc a to je to, kdo jsou mý idolové, jsou to Tomáš a Jan Antonín Baťové. Vím, že jsou mnozí, kteří na ně nadávají, ale já obdivuji to, co oni dva dokázali pro tuto zemi! Dokázali mnohé a já se chci stát jedním z těch, kteří pozvednou jejich štafetu a ponesou jí dále. Neříkám, že to bude jednoduché…! Naopak, nejsem zrovna v jednoduchém postavení, ale to nebyl ani Tomáš Baťa, když začínal s podnikáním, dokonce málem udělal bankrot, ale on se z toho dokázal dostat, znamenalo to ovšem rozsáhlou změnu jeho myšlení, kterou popisoval ve své knize.

Ovšem vraťme se k tomorrowlandu. Otázka za milion zní, co jsme ochotni udělat pro svou vizi budoucnosti? Jaký svět tu chceme zanechat pro naše děti? Pamatuji si, jaké sci-fi bylo běžné v době mého mládí, bylo to o létání do vesmíru, o tom, jak lidé cestovali po hvězdách a kolonizovali jiné světy. Zaznamenal jsem obrovský posun v myšlení obyčejných lidí a to směrem k tomu, že musíme změnit naší planetu a pak můžeme změnit vesmír! Toto myšlení je pochopitelně velmi nebezpečné, protože mnoho odpovědí na otázky na zemi se ukrývá právě ve zkoumání vesmíru a proto by mělo být naším cílem rozvíjet lidstvo jako celek! Je smutné, když taková země jako jsou třeba USA dá ročně jen malý zlomek financí na průzkum vesmíru, obzvláště v porovnání s tím, co dává na zbrojení, pokud bychom dávali tolik peněz do výzkumu vesmíru, kolik se dává na zbrojení, pak věřím v to, že dnes bychom byli na Plutu a na cestě k Proximě Centauri (nejbližší hvězda k naší sluneční soustavě 4,2 světelných let daleko)!

Takže pojďme na to!