Jak je to s našimi cíli? Já si myslím, že člověk by si měl stanovovat cíle, ale neměl by být moc konkrétní, myslím tím nestanovovat si konkrétní cíle typu: „za deset let si vezmu dívku xy a budeme mít deset dětí“.., proč? Protože za deset let už tu dívku nemusíte ani milovat a ona už může být vdaná atd.!

Jak to tedy mám já? Jednoduše, do svých cílů nevkládám konkrétní lidi! To prostě nejde! Navíc hromadě věcí nechávám volný průběh! Zjistil jsem, že pouze na základě flexibilního uvažování (tady a teď) se lze někam dostat. Netrápit se obavami, které se povětšinou ani nestanou, ale jít po své cestě a co se k nám má dostat, to se stane, ovšem sám konat pouze v souladu se svými cíli! Uvedu příklad, pokud je mým cílem naučit se anglicky, tak se začnu každý den učit nějakým způsobem anglicky, prostě to zařadím na každý den do svého plánu.

Každý den přemýšlím nad tím, co budu dělat další den, sestavuji si svůj plán do aplikace „wunderlist“, která je nejen na počítačích, ale i na androidech! Tato aplikace je synchonizovatelná, takže na počítači si zadáte, co chcete dělat a pak si to na mobilu jen odškrtáváte, nebo třeba i na opak, více se tomu budu věnovat v článku, který bude následovat!