Dneska jsem se rozhodl, že vám povím o svém prvním pravidle: „Vždy hledej cesty.“

Asi se ptáte, co tím sakra vlastně myslím, je to ovšem prosté. Jde o to, že se nedokážu spokojit s tím, že je něco v mizerné kvalitě, nebo za nerozumnou cenu a hledám cestu, jak najít možnost tu samou věc získat za rozumnější cenu a nejlépe v lepší kvalitě!

Jak to myslím? Ještě před nedávnem jsem měl tarif od Vodafonu, za 777,-kč jsem měl neomezené volání a sms, k tomu jsem měl 5+2 GB dat…, dneska už mám tarif od T-mobilu za 618,- kč! V něm nemám sice neomezené volání a sms, ale mám tam 10 tisíc sms a 10 tisíc minut do všech sítí(pro mě zbytečně moc), k tomu mám ovšem i 30GB dat! Což mi vodafone ani nenabízel! Pokud by mi stačilo 10GB dat, tak bych to měl o nějakých 80,- kč levnější! U vodafonu 20GB dat za 1777,- kč! To je přeci směšné!

Dalším příkladem je můj domácí internet…, měl jsem net od O2 a maximální rychlost byla 2Mbps (Megabity za sekundu) na downloadu, na uploadu to bylo ještě zoufalejší, když to bylo 200Kbps (Kilobity…)! A to ještě to občas nefungovalo, chyba vždy na mé straně (údajně…). Dneska využívám služeb místního poskytovatele, kde jedu přes wifi signál. Rychlost? 40Mbps download na 20Mbps upload!

Do dnešního dne mi od O2 nepřišla nabídka, která by tuto nerovnováhu vyrovnala! Ani se nesnaží, jsem přeci „daleko od základny“… (to, že by stálo za zamyšlení, udělat podobnou službu, jako můj poskytovatel, ale z páteře O2, je asi ani nenapadlo, asi mají moc peněz…., Martine, není to tvůj problém, neřeš to….)

Ok, pamatujte si jen jedno, je velice málo věcí, které by nešli, jen je nutnost najít svou cestu. Já nemohu beze změn aplikovat slepě tu vaší, ale ani vy nemůžete kopírovat tu mojí! Což je vlastně velice dobře!

Je tu něco, co bych vám měl ještě říci? Asi jen, že hledání vlastní cesty vede lidi k přemýšlení a to ke zvyšování znalostí! Moje problémy mě posilují a pomáhají na mé cestě v každém směru! Děkuji vám za pozornost. Doufám, že se vám můj dnešní příspěvek líbil.