Dneska bych se chtěl zaměřit na Kiyosakiho poučku, na kterou pravidelně narážím a to je: ,, bohatí kupují aktiva…“, tato poučka říká hodně, ale to zcela zásadní se v ní, dle mého neříká: ,, bohatí si první aktiva nekupují, ale vytvářejí“! Prosím pochopte, že tito lidé nejsou na počátku tak bohatí, aby si mohli dovolit čekat roky nebo i desetiletí a jen šetřit, to by byli sami proti sobě, takže pokud se člověk podívá na nejbohatší lidi, tak vždy zakládali firmy, nebo alespoň fondy, ze kterých pak čerpali peníze na další investice.

Proč si to myslím? Podívejte se kolem sebe, jak chcete z těch peněz, které si většina lidí dneska vydělává uspořit takové peníze, aby jste dokázali nějak ovlivnit své cashflow natolik, aby jste mohli odejít dříve do důchodu! Pochopte prosím jednu zásadní věc, nejde ani tak o to, že by jste nedokázali vytvořit cashflow, ale spíše mi jde o to, že by to nebylo stabilní pro případ krize, což je s ohledem na to, co se kolem nás děje extrémně důležité i s ohledem na to, co říká sám Kiyosaki ve své další knize ,, Proroctví“! Pochopte, že nyní jsme v období nestability, kterou způsobili USA svým ,,důchodovým systémem“, jak popisuje v té knize sám Kiyosaki! Tyto problémi se budou opakovat, dokud nedojde k extrémnímu zchudnutí všeho obyvatelstva! Pochopte jednu věc, vše je nyní tlačeno dluhem a ten se prostě bude muset omezit, nebo zcela vyfouknout.

Jak to ovlivní aktiva? Jednoduše, bohatí svá aktiva ovládají, nebo mají alespoň možnost pohledu za oponu, jde o to, že pokud ovládáte nějaké množství akcií (většinou kolem 5%), tak máte možnost vidět více ze zákulisí, vedení se s vámi musí bavit, ukazuje vám třeba svoje patenty atd.

To je to, co je důležité, protože to bohatým dává jejich náskok o proti ostatním lidem!

Proto je velmi důležité netrávit svůj čas neproduktivně, pokud se člověk chce stát skutečně bohatým, ale makat a makat. Ale hlavně přemýšlet nad tím, co vlastně děláme a jaká z toho pro nás plynou rizika!

Nebuďte hlavně ovce, naučte se to nejdůležitější a to je o všem přemýšlet, hlavně o tom, kdo vám to říká a proč? Pochopte, i největší žebrák vám může dát zajímavou informaci, ale i bankéř vám může lhát (obzvlášť, když je to v jeho osobním zájmu)! Držte se lidi, vězte, že ten největší sešup je teprve před námi!