Toto je hypotetický scénář možného vývoje událostí! Nemusí se to nikdy stát, je to jen možnost, která není ani pravděpodobná, ale myslím, že je zajímavé jí napsat..!

Mezi Íránem a Izraelem začíná válka, v současné době jde o takové prvotní oťukávání, které se v budoucnu může změnit ve válku velmi žhavou. Válka by vedla nejen k destabilizaci daného regionu, ale měla by dopady na celosvětové dění a navíc přesně zapadá do koncepce budoucího světového rozdělení, jak je vidím já.

Začněme tedy od začátku. Brzy dojde k válce, kterou vyprovokují USA, Izrael a některé státy EU. Spolu napadnou Írán, pod záminkou vývoje jaderných zbraní, tato válka bude nějaký čas vyrovnaná (možné zapojení RF i Číny, ovšem jen na lokální úrovni)  , pak ovšem dojde ke stažení US army domů do USA (politické aspekty- možná revoluce, případně občanská válka, prostě nestabilita). Tím se ovšem nachýlí rovnováha ve prospěch Íránu, který začne postupovat na Izrael. Toho se bude snažit využít i Egypt, který nastoupí ze západu. Na postupující nepřátelské jednotky použije Izrael jaderné zbraně, které zasáhnou oblasti, kde se budou nacházet nepřátelské síly.

Jaký to bude mít následek? Prvně dojde ke značnému oslabení světové moci USA, to bude značné. Ovšem budou i děsivější následky díky použití jaderných zbraní. Jde o to, KDE budou jaderné zbraně použity! První místem totiž bude Suezský průplav, druhým místem bude průliv Bab el Mandeb, to je průliv mezi  Indickým oceánem a Rudým Mořem, třetím místem bude Hormuzský průliv, což je místo mezi Perským zálivem a Indickým oceánem. Proč tato místa?  Protože to spolu se zamořením Sýrie zajistí znemožnění dodávek ropy a zemního plynu z celého Arabského poloostrova kamkoliv na světě! To povede k poklesu dostupnosti energií po celém světě a katapultování cen snad až do stratosféry! Navíc si musíme položit otázku, kdo bude ohrožen nejvíce a jak to bude kompenzovat? Nejvíce se výpadek toku energií dotkne Číny, která má již nyní nedostatek ropy pro svou vlastní spotřebu a která dostává většinu ropy z Arabského poloostrova!

Jaké budou následky pro Evropu? 
Vzhledem k tomu, že válka proti Íránu proběhne bez rezoluce OSN a vzhledem k tomu, jaké bude mít následky dojde k odsouzení této války. Navíc dojde na nějaké sankce vůči Rusku ze strany EU (v průběhu války) , které budou mít za následek naštvání RF na EU! V momentě výpadku „Arabské ropy“ bude Čína potřebovat nutně ropu a RF přesměruje svou ropu z EU do Číny! EU nebude mít dost energií pro svůj průmysl a lidé budou mrznout. EU průmysl dostane obrovskou ránu, ze které bude mít problém se vzpamatovat. Ceny všeho vyletí a bude období nedostatku, které bude ukončeno pomocí ze strany USA, která do EU začne dodávat své výrobky ovšem mezi tím dojde v EU k rozkladu, hlavně k občanské válce, která Evropu zcela zdecimuje a jedním ze spouštěčů budou migranti! Východní Evropa nebude moci Západní pomoci, protože na to nemá vlastní armádu (armády jsou slabé a špatně vyzbrojené)!

Toto je možný scénář toho, co se může stát, nevím zda se to stane, jen mi to dává smysl, pokud se podívám na současný vývoj věcí a zasadím si je do toho, jak vnímám dění kolem sebe. Pokud se dívám na příčiny, tak mi prostě vychází tyto následky. Doufám jen, že se pletu, protože ten svět mě děsí.